Huśtawka nastrojów w Pawonkowie. Jest ostateczna decyzja w sprawie sześciu walkowerów dla piłkarzy Orła!

Huśtawka nastrojów w Pawonkowie. Jest ostateczna decyzja w sprawie sześciu walkowerów dla piłkarzy Orła!

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Lubliniec na posiedzeniu w dniu 23 czerwca, na wniosek Komisji ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej, podjęła decyzję o reasumpcji decyzji z dnia 10 czerwca 2021 i zweryfikowała mistrzowskie mecze Klasy A: Orzeł Pawonków z Płomieniem Przystajń, KS Gwoździany, LKS Sieraków Śląski, Huragan Jezioro oraz Ruch Kochanowice, jako zgodne z wynikiem uzyskanym na boisku – czytamy w Komunikacie opublikowanym przez Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu.

Co prawda, większość z tych spotkań kończyło się dla Orła wynikiem niekorzystnym lecz dzięki zmianie decyzji PPN, Pawonków odzyskał część ligowych punktów i zwiększył swoje szanse na utrzymanie w piłkarskiej klasie A.

Przypomnijmy, że w Komunikacie z 11 czerwca tego roku PPN Lubliniec poinformował o nałożeniu sześciu walkowerów na drużynę Orła Pawonków, dodając – oprócz wymienionych spotkań – mecz ze Spartą Tworóg (8.05.) – W drużynie KS Orzeł Pawonków wystąpił zawodnik, który nie odbył kary dyskwalifikacji za żółte kartki – informował lubliniecki PPN.

Klub z Pawonkowa odwołał się od tej decyzji do Związkowej Komisji Odwoławczej Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Po rozpatrzeniu sprawy Komisja skierowała wniosek do PPN Lubliniec, w którym rekomendowała anulowanie nałożonej kary.

Jak uzasadnia ZKO, zawodnik Orła został ukarany czwartą żółtą kartką w meczu z 24 kwietnia (Strzebiń – Pawonków) i nie mógł wystąpić w kolejnym pojedynku ligowym, zaplanowanym w dniu 2 maja z zespołem Liswarty Lisów. Jednak ze względu na to, że Liswarta nie stawiła się na spotkanie w Pawonkowie, piłkarz Orła nie odbył kary i zagrał w sześciu następnych meczach.

Zgodnie z Regulaminem rozgrywek weryfikacja zawodów odbywa się w ciągu 7 dniu od ich przeprowadzenia. W gestii Komisji ds. Rozgrywek PPN Lubliniec było zweryfikowanie kolejnego meczu Tworóg – Pawonków [8 maja – przyp. red.] do terminu następnego spotkania drużyny z Pawonkowa i poinformowanie, że zawodnik tej drużyny nie może zagrać w kolejnym meczu, a samo spotkanie z 8 maja zostanie zweryfikowane jako walkower na niekorzyść Orła – zaznaczyła Związkowa Komisja Odwoławcza.

Dlaczego nie przeprowadzono tej procedury? Zarówno kluby, jak i Podokręgi korzystają z systemu Extranet – internetowego narzędzia służącego m.in. do weryfikacji meczów – Jak pokazały aktualizacje wprowadzone w tym roku, jest on systemem bardzo wadliwym. Poza weryfikowaniem meczów w zakładce “Rozgrywki – wyniki”, należy sprawdzać również zakładkę “Rozgrywki – raport”, gdzie wyszczególnione są żółte i czerwone kartki – podkreśla Komisja Odwoławcza Śląskiego Związku Piłki Nożnej, wskazując, że zaważyło to na braku reakcji PPN Lubliniec.

Wcześniejsza decyzja PPN o przyznaniu walkowerów wzbudziła ożywioną dyskusję w środowisku piłkarskim, tym bardziej, że anulowanie punktów mogło przesądzić nawet o ewentualnym spadku Orła z A-klasy do klasy B – Myślę, że gdybania wszystkich filozofów na stronach internetowych są tutaj zbędne. To boisko zweryfikuje kto ma zostać w rozgrywkach a kto ma spaść – skwitował trener Orła Pawonków, Szymon Mlynek, odpierając w ten sposób złośliwe uwagi krążące w sieci.

Obecnie, w gronie 14 zespołów występujących w piłkarskiej A-klasie Podokręgu Lublinieckiego, Orzeł Pawonków zajmuje miejsce 12 i rywalizuje o utrzymanie w lidze ze Spartą Tworóg, Pokojem Sadów i Victorią Strzebiń.

źródło: A i B klasa lubliniecka [Facebook]

  1. Filozofów nie brakuje To boisko zweryfikuje! #muremzaorlem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.