Idzie nowe! Trwa wymiana bram wjazdowych w remizie OSP Lubliniec. [FILM]

Idzie nowe! Trwa wymiana bram wjazdowych w remizie OSP Lubliniec. [FILM]

Kultowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu, zlokalizowana przy ulicy Sokoła, już niebawem doczeka się poprawy estetyki zewnętrznej. We frontowej ścianie remizy zamontowane zostaną nowe, podnoszone bramy wjazdowe. 

Długo wyczekiwana inwestycja wiąże się nie tylko z wiekowością dotychczasowych drzwi garażowych ale również z ich dewastacją, do której doszło w lipcu tego roku – zostały wówczas oszpecone napisami wykonanymi za pomocą sprayu.

Niebawem stare bramy zostaną zezłomowane. W ich miejsce pojawią się nowe instalacje – będą one podnoszone w górę a następnie powieszane pod sufitem za pomocą specjalnych prowadnic. W przypadku wejść znajdujących się po prawej i lewej stronie budynku drzwi podnoszone będą ręcznie. Brama znajdująca się w centrum uruchamiana będzie automatycznie, za pomocą pilota. Właśnie w tej części garażu stać będzie samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz, otrzymany 6 października z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Jak poinformowali nas strażacy z lublinieckiej OSP – dwie bramy w kwocie 15.688 zostały sfinansowane zostały z dotacji celowej, przyznanej ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na potrzeby remontowe. Natomiast trzecią bramę zakupiono za nieco ponad 5 tys. zł ze środków Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

.

.

W ostatnich miesiącach druhowie zrzeszeni w OSP Lubliniec mogą mówić o dobrej passy. Obok wprowadzenia Jelcza do podziału bojowego jednostki, wcześniej OSP Lubliniec doposażyła sprzęt. Udało się również sfinalizować umowę z firmą Eurobox, gdzie w zamian za gotowość bojową lublinieccy ochotnicy otrzymują comiesięczne wsparcie finansowe.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu rozwija się nie tylko w zakresie infrastruktury czy wyposażenia. Jednostka przyciąga niezwykle aktywną młodzież, która regularnie organizuje bądź wspiera rozmaite wydarzenia odbywające się w mieście.

Już w najbliższy piątek (1 listopada) o godzinie 19:00 na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu, w ramach akcji “Znicz pamięci dla bohaterów”, odbędzie się ceremonia uczczenia pamięci polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w roku 1939 oraz wszystkich osób spoczywających na cmentarzu – Zachęcamy do zapalenia symbolicznych zniczy pamięci. Nie tylko w święta państwowe, ale również w Dzień Wszystkich Świętych pamiętamy o naszych bohaterach. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą jak największej ilości zniczy w kolorze białym lub czerwonym – czytamy na profilu OSP Lubliniec w portalu społecznościowym Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.