Inwestycja zakończona. Strażacy z Lubszy w gminie Woźniki mają się czym pochwalić

Inwestycja zakończona. Strażacy z Lubszy w gminie Woźniki mają się czym pochwalić

Po kilkuletniej rozbudowie otwarto strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy. Otwarciu obiektu towarzyszyły oficjalne uroczystości i imprezy integracyjne. Ozdobą była defilada z udziałem strażaków zrzeszonych we wszystkich jednostkach OSP skoncentrowanych na terenie gminy Woźniki.

Całkowity koszt modernizacji remizy OSP Lubsza sięgnął niemal 1,7 mln złotych i został pokryty ze środków własnych gminy. Zadanie zostało rozpoczęte w 2017 roku i trwało prawie cztery lata. Inwestycja obejmowała rozbudowę strażnicy m.in. o nową część bojową oraz remont dotychczasowej starej części socjalnej strażnicy. Uzupełnieniem zadania był również wykup przez gminę przyległego gruntu na potrzeby utworzenia terenu rekreacyjnego i placu zabaw.

Obiekt, zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz, wygląda imponująco. Serdecznie dziękuję zarządowi i druhom OSP Lubsza za zaangażowanie w inwestycję na każdym etapie jej realizacji. Z zaangażowaniem wykonywaliście dodatkowe prace remontowe, obok zadań ratowniczych, które na co dzień pełnicie jako ochotnicy, wkładając swój czas, wysiłek i serce – mówi Burmistrz Woźnik Michał Aloszko w trakcie otwarcia strażnicy.

Remiza, poza jej podstawową funkcją, ma być także przestrzenią, w której można się spotkać bądź to dla rozrywki, bądź też w celu realizacji różnych projektów społecznych czy animacyjnych. Mam nadzieję, że stanie się ona Centrum Lubszeckiej Aktywności Społecznej – dodał Michał Aloszko.

W uroczystościach wzięły udział m.in. byłe i obecne władze gminy Woźniki, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Januszem Bulą. Otwarciu towarzyszył festyn strażacki przy strażnicy.

Zdjęcie: Tobiasz Janus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.