Jak demokracja, to demokracja! Mieszkańcy będą współtworzyć Raport o Stanie Gminy Pawonków za 2020 rok

Jak demokracja, to demokracja! Mieszkańcy będą współtworzyć Raport o Stanie Gminy Pawonków za 2020 rok

Gmina Pawonków przygotowuje się do sporządzenia corocznego Raportu o Stanie Gminy. Z reguły społeczności, a nawet radni gmin stają przed faktem dokonanym, otrzymując gotową dokumentację z podsumowaniem działalności wójta (burmistrza, prezydenta miasta) za ubiegły rok.

W przypadku Gminy Pawonków mieszkańcy mogą wpłynąć na brzmienie Raportu, nawet jeśli część zagadnień odsłoni… samorządowe słabostki. Wystarczy poświęcić kilka minut na krótką, anonimową, internetową ankietę, bez konieczności logowania. 

Raport o Stanie Gminy powinien zawierać podsumowanie dotyczące realizacji polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu sołeckiego. Tyle mówią przepisy. Od trzech lat jako gmina mamy obowiązek opracowania raportów o stanie gminy i robimy to. Zależy nam przede wszystkim, żeby tworzenie tego raportu było okazją do zaangażowania Państwa – mieszkańców i mieszkanek. Jak dotąd średnio nam się to udawało. W tym roku prosimy zatem Państwa, abyście wypełnili ankietę na temat raportu i powiedzieli jakich informacji oczekujecie i którymi jesteście naprawdę zainteresowani – czytamy we wstępie do ankiety.

Samo wypełnienie formularza to nie jedyna propozycja ze strony Urzędu Gminy. W maju lub czerwcu, w zależności od sytuacji epidemicznej, planowane jest spotkanie z mieszkańcami, rozmowa o stanie gminy oraz o oczekiwaniach społeczności – Podczas Sesji Rady Gminy, na której będziemy omawiać raport o stanie gminy z radymi, będą mogli państwo wziąć udział w debacie, do czego już zapraszamy – informują włodarze Gminy Pawonków.

Raport to świetna okazja, żeby zobaczyć jak jest, a potem zacząć zastanawiać jak może być i jak byśmy chcieli, żeby było – podkreśla Wójt Gminy Pawonków, Joanna Wons-Kleta, zachęcając w mediach społecznościowych do udziału w ankiecie.

Gmina Pawonków jest partnerem w projekcie Raport o stanie gminy Sieci Obywatelskiej Watchdog. Ideą projektu jest zachęcanie mieszkańców do dialogu o sprawach gminnych.

LINK DO ANKIETY: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.