Jak skutecznie zdementować “fake news”?

Jak skutecznie zdementować “fake news”?

#147 Fake news: Testy PCR na COVID-19 są bezużyteczne.

Ocena rzeczywistej sytuacji: cała pandemia covid-19 “wyrosła” na testach PCR nieprzystosowanych do klinicznego diagnozowania zakażenia. Przeznaczenie testów RT-PCR opisane jest w dokumentacji technicznej tego naukowego odkrycia, uhonorowanego Nagrodą Nobla w 1993 roku. Prosty wniosek: Podstawą do “zakończenia” pandemii – powinien być dowód, że testy PCR nie mają żadnej zdolności do diagnozy zakażenia. I to już się stało – są orzeczenia sądowe (Portugalia, Austria) potwierdzające ten fakt!

Mętne dementi zawiera jedno prawdziwe zdanie, dotyczące fałszywie dodatnich wyników testów: “Po pierwsze, wynalazca testów Kary Mullis nie mógł powiedzieć, że nie zostały one stworzone do wykrywania COVID-19, ponieważ zmarł w 2019 roku przed rozpoczęciem pandemii w Chinach.” (…) Wszystko zależy od strategii testowania przyjętej przez rząd.” I to jest prawda – ponieważ w większości laboratoriów w Europie i USA stosuje się próg powielania wyższy niż 35 cykli. Jeśli osoba badana metodą PCR uzyska wynik dodatni,  prawdopodobieństwo, że jest ona faktycznie zakażona jest – mniejsze niż 3%, a prawdopodobieństwo, że dany wynik jest – fałszywie dodatni wynosi 97%.

“Maksymalna – racjonalnie wiarygodna wartość Ct wynosi 30 cykli. Powyżej wartości Ct wynoszącej 35 cykli należy spodziewać się szybko rosnącej liczby wyników fałszywie dodatnich. Dane PCR ocenione jako dodatnie, po wartości Ct wynoszącej 35 cykli, są całkowicie niewiarygodne”- za: http://cioz-dobrostan.pl/covid-19/wiarygodnosc-testow/testy-pcr-10-wad-corman-drosten/

#85 Fake news: Zakaz wstępu do lasu – rozszyfrowany! Nadajnik sieci komórkowej 5G udaje drzewo.

(Wiadomość rzeczywista – Kurier Lubelski, 22.12.2020) Nadajnik stanął na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego niedaleko wsi Tereszpol Zygmunty w powiecie biłgorajskim. Struktura masztu przypomina korę sosny, a sztuczne gałęzie zakrywają antenę. Nadajnik należy do sieci Play. Swoim wyglądem ma wkomponowywać się w otaczający go krajobraz. To pierwszy tego typu maszt w Polsce – podkreślają przedstawiciele firmy Ab Trans, która pomagała przy montażu gałęzi na nadajniku. 

Fake news zdementowano tak: “Okazało się, że antenę tę zamontowano w grudniu 2019 roku – czyli na długo przed wprowadzeniem ograniczeń korzystania z lasów w związku z pandemią.”

Prawda, że wszyscy uspokojeni takim wyjaśnieniem?!!

#1 Fake news: Koronawirus to broń biologiczna wyprodukowana przez Amerykanów.

Na to mamy – “wiarygodną” informację: Zdaniem najważniejszych wirusologów wypowiadających się w przestrzeni publicznej SARS-CoV-2 powstał naturalnie – na styku człowieka i zwierząt będących najpewniej pierwotnymi nosicielami, nie zaś w laboratorium. Co więcej, należy wsłuchać się w głosy ekspertów od broni biologicznej, twierdzących, że są bardziej zjadliwe i lepiej dostosowane do celów militarnych patogeny.”

Jednak prawda już przebiła się przez gąszcz kłamstw i nawet główne (skorumpowane!) media zaczynają podejmować temat ewentualnego “laboratoryjnego wycieku”!

 A wszystko będzie dokładnie i dłuuugo badane!!

To tylko 2 przykłady z pokaźnej listy: https://www.cyberdefence24.pl/krotki-przewodnik-po-aktualnych-fake-newsach-o-koronawirusie

“W tym szaleństwie jest metoda”!  Nie bez przyczyny, ale niestety zgodnie z perfidnie przemyślaną strategią – ma miejsce ciągłe “przeplatanie się” prawdziwych informacji z “informacjami spreparowanymi– czyli z wrednym kłamstwem! To powoduje chaos informacyjny i tworzy zamęt, w którym coraz trudniej dostrzegalne są rzetelnie przekazywane wiadomości. Dlatego też, wiele osób zniechęconych ciągłą potrzebą weryfikacji treści medialnych, wycofuje się z samodzielnych poszukiwań i zadowala się: “JEDYNĄ OBOWIĄZUJĄCĄ WERSJĄ WYDARZEŃ” propagowaną przez główne (skorumpowane!) media!

 1. Pilnie potrzebny lekarz!!! Czy w końcu ktoś pomoże tej biednej kobiecie?

  Odpowiedz
  • Niestety to nieuleczlny przypadek pychy, tu nie lekarz a egzorcysta potrzebny.

   Odpowiedz
   • Panowie, “prawdziwie” merytoryczne komentarze:)

    Odpowiedz
    • Merytorycznie o fake newsach z Panią? Dobry żart, Pani co kilka dni serwuje w lublinieckim pl masę feke newsów w przeróżnych linkach.

     Odpowiedz
     • “CyberDefence24.pl to wiodący polski portal poruszający problematykę cyberbezpieczeństwa” – tak jest przedstawiony portal, na którym znajduje się m.in. sprostowanie ponad 150. informacji określonych mianem “fake news”. To stamtąd pochodzą zacytowane przeze mnie inf. Przemieszanie sensownie brzmiących wiadomości, z takimi, które można określić tylko słowami – sensacyjna bzdura! – samo w sobie JEST DEZINFORMACJĄ! Te, przemyślnie wybrane i wymieszane treści są następnie “zdementowane” w taki sposób, że powstaje całe piętro zamętu, niejasności i fałszu!
      Panie Wacławie! A, jak ze szczepieniem przeciwgruźliczym, które JEST w kalendarzu szczepień – dla NOWORODKÓW w PIERWSZEJ DOBIE ich życia!?

      Odpowiedz
 2. Zmiany w kalendarzu szczepień wprowadzono w 2019r. Do sprawdzenia w PZH. P0ani tego nie sprawdziła?

  Odpowiedz
  • Panie Wacławie, chce Pan polemizować z GIS w sprawie terminów obowiązkowych szczepień (WZW typu B i BCG), komunikaty, np. z: 16.10.2015, 31.10.2017, 26.10.2020 – w ciągu 24 godzin po urodzeniu (w uwagach: lub w innym możliwym terminie przed wypisaniem dziecka z oddziału noworodkowego)? Wcześniej, przed 2000 r., noworodki ( 3-5 dniowe) były szczepione przed wypisaniem z oddziału (wpisy w książeczkach zdrowia), potem pojawiło się “parcie” na jak najwcześniejsze podanie szczepionek (w ciagu 24 h), w 2019 – nic się nie zmieniło, na 2021 jest także zalecenie szczepienia w pierwszej dobie!

   Odpowiedz
 3. Brawo. Bis. Moja rekomendacja: Pani Helena na mistrza FAKE NEWS. Toć to mistrzostwo świata pisać takie fake news. Najwięksi komuniści nie powstydziłby się Pani! Tak trzymać! Wrócimy jeszcze z Pani pomocą!

  Odpowiedz
  • analizując: 1. deklaruje Pan związek z komunizmem – a komunistom “nie jest po drodze z prawdą” (propagowanie tej totalitarnej ideologii jest prawnie zabronione!), 2. twierdzi Pan, że kłamię, a w matematyce, dwa minusy dają – plus:), podobnie, jak w logice – podwójne zaprzeczenie jest potwierdzeniem prawdziwości – dzięki!

   Odpowiedz
 4. Ależ spryciara z Pani. Brawo. Bis.

  Odpowiedz
 5. Skąd się biorą ciągle w komentarzach takie trole jak ci dwaj – wacuś i krzysiu.
  Retoryczne pytanie, bo takich pejsatych agentów pełno jest, jak internet długi i szeroki.
  Paszli won do waszego państewka położonego w Palestynie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.