Jak wspierać osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami? „(Nie)widzialni”. Warsztaty w Woźnikach

Jak wspierać osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami? „(Nie)widzialni”. Warsztaty w Woźnikach

Czy i dlaczego brakuje zrozumienia dla potrzeb osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami? Jak uniknąć błędów i stereotypów w relacjach z osobami z niewidocznymi niepełnosprawnościami? Tego będzie się można dowiedzieć podczas warsztatów w ramach projektu „(Nie)widzialni”, które w siedzibie Urzędu Miasta Woźniki zrealizuje Fundacja StwardnienieRozsiane.Info.

Celem „(Nie)widzialnych” jest wsparcie osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami, głównie poprzez działania informacyjne i edukacyjne. W Polsce mieszka aż 7 milionów osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Znaczna część z nich (ok. 80%) doświadcza właśnie tych niewidocznych, a gdy proszą o pomoc lub mają problemy z wykonaniem jakiejś czynności, często spotykają się z niezrozumieniem.

Warsztaty w ramach projektu „(Nie)widzialni” nt. niewidocznych niepełnosprawności, przeznaczone dla pracowników Urzędu Miasta w Woźnikach, jednostek organizacyjnych UM oraz reprezentantów innych podmiotów z obszaru Gminy Woźniki, odbędą się pod koniec listopada. Warsztaty organizuje Fundacja StwardnienieRozsiane.Info.

Projekt dofinansowano ze środków budżetu Gminy Woźniki

Warsztaty są elementem projektu „(Nie)widzialni”, realizowanego od 2023 r. przez Fundację StwardnienieRozsiane.Info. Aktualnie do projektu przystąpiło już ponad 100 partnerów z całej Polski, m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku czy PKP Intercity. W ramach projektu realizowane są warsztaty w różnych regionach Polski. Są to głównie szkolenia w urzędach, w szkołach, w przedsiębiorstwach, instytucjach kultury, a także organizowane są otwarte szkolenia dla mieszkańców.

Więcej informacji o projekcie: www.niewidzialni.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.