Jak zostać idiotą, czyli żenujące zdarzenie w Lublińcu.

Jak zostać idiotą, czyli żenujące zdarzenie w Lublińcu.

Lublinieccy policjanci poszukują sprawcy dewastacji witryny jednego z salonów fryzjerskich w Lublińcu. 8 stycznia wandal uszkodził szybę wystawową po tym jak rzucił w nią… cegłówką.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 21:00 na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej i Tysiąclecia w Lublińcu. Na chwilę obecną trudno określić motywy jakimi kierował się autor niechlubnego czynu – Właściciel salonu złożył zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji. Sprawa ma zatem dalszy bieg – potwierdził oficer prasowy KPP Lubliniec, mł. asp. Michał SklarczykZe względu na dobro postępowania, staramy się jednak nie ujawniać szczegółów dotyczących czynności wszczętych przez funkcjonariuszy – tłumaczy rzecznik Komendy Powiatowej.

Pomimo, iż liczba notowanych aktów wandalizmu w Polsce systematycznie maleje, policja wciąż odnotowuje przypadki dewastacji mienia. W 2016 roku doszło do 42,5 tysięcy tego typu zdarzeń. To o 1,1 tysiąca dewastacji mniej niż w 2015 roku.  Do niszczenia własności dochodziło średnio 116 razy w ciągu jednego dnia w skali całego kraju. Te dane odnoszą się jedynie do przestępstw notowanych przez policję. W rzeczywistości liczba powodowanych przez wandali zniszczeń jest większa, ponieważ zdarzenia, w których wartość szkody nie przekracza ¼ minimalnego wynagrodzenia, są kwalifikowane jako wykroczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.