Jan Springwald – radny Rady Miejskiej w Lublińcu, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta

Jan Springwald – radny Rady Miejskiej w Lublińcu, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta

W miniony poniedziałek 21 samorządowców z terenu województwa śląskiego otrzymało z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP. Przedstawiciele samorządów zostali uhonorowani za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, w pracy zawodowej oraz za zasługi dla Niepodległej.

W gronie odznaczonych znalazł się radny Rady Miejskiej w Lublińcu, Jan Springwald – przewodniczący klubu Forum Samorządu Lublinieckiego. 

Na co dzień jesteście autorytetami, osobami, na które opinia publiczna zwraca szczególną uwagę, patrzy jak pracujecie, co robicie, jakie dokonania na rzecz mieszkańców zostały zrealizowane. To jest ogromna odpowiedzialność za losy naszych małych ojczyzn, naszych społeczności lokalnych, za rozwój gmin, powiatów, miast i całego województwa śląskiego – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek.

Bardzo serdecznie gratuluję, dziękuję za to wszystko, co robicie i proszę nie ustawajcie. Noście dumnie to odznaczenie i żeby było ono dla Was inspiracją do dalszej aktywności, dalszego działania – dodał.

Wśród wręczonych dziś wyróżnień znalazły się: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę oraz Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Radny Jan Springwald – odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi – już wcześniej otrzymywał wyróżnienia m.in. Dziennika Zachodniego, czy Stowarzyszenia “Koliber” za osiągnięcie tytułu najlepszego samorządowca powiatu lublinieckiego.

Zdjęcie: katowice.uw.gov.pl

  1. Gratulacje dla p. Jana

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.