Jedenastolatek napadnięty w Lublińcu! Sprawca przyduszał chłopca, ukradł telefon komórkowy i pieniądze

Jedenastolatek napadnięty w Lublińcu! Sprawca przyduszał chłopca, ukradł telefon komórkowy i pieniądze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który napadł na 11-latka i go okradł – Młody mieszkaniec Lublińca stracił telefon i pieniądze. Sprawca tego rozboju został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, grozi mu 12 lat więzienia – poinformowano na oficjalnej stronie KPP.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na ulicy Tartacznej w Lublińcu.

Jak ustalili mundurowi: “Sprawcą okazał się młody mężczyzna, który przyduszał 11-latka, po czym zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Chłopiec zdołał uciec i poprosił o pomoc jedną z okolicznych mieszkanek, która skontaktowała się z dyżurnym lublinieckiej komendy”.

Policjanci mieli tylko ogólny opis sprawcy, jednak szybko udało się wytypować osobę, która jest odpowiedzialna za atak na dziecko. W poniedziałek policjanci zatrzymali sprawcę. Okazało się, że jest on dobrze znany policjantom z wcześniejszych kradzieży – potwierdziła st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy KPP w Lublińcu..

Skradziony telefon i pieniądze zostały odzyskane. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla sprawcy, który może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.