Już w niedzielę pierwsze pociągi zatrzymają się w Kochcicach. Przejazd do Lublińca w cztery minuty

Już w niedzielę pierwsze pociągi zatrzymają się w Kochcicach. Przejazd do Lublińca w cztery minuty

13 grudnia, pociągi regionalne kursujące między Lublińcem a Kluczborkiem, zatrzymają się na nowym przystanku kolejowym w Kochcicach – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały dwa perony dla podróżnych, z których wygodnie będzie można wsiąść do pociągów. Podróż do Lublińca zajmie 4 minuty. Bezpośrednie podróże możliwe będą m.in. do Kluczborka, Katowic czy Tarnowskich Gór – zapowiada Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK w komunikacie prasowym nadesłanym do naszej redakcji.

Perony mają oświetlenie, wiaty i ławki. Podróże ułatwią nagłośnienie oraz czytelne oznakowanie i tablice z rozkładem jazdy. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, zbudowano wygodne dojścia i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Bezpieczeństwo na peronach zwiększy monitoring. W sąsiedztwie będzie węzeł przesiadkowy – gmina Kochanowice buduje tutaj miejsca parkingowe, ścieżkę rowerową oraz stojaki rowerowe.

Do podpisania porozumienia pomiędzy gminą Kochanowice a PKP PLK w sprawie budowy przystanku doszło 10 czerwca 2019 roku. W spotkaniu uczestniczyli Poseł Ziemi Lublinieckiej – Andrzej Gawron, Wójt Gminy Kochanowice – Ireneusz Czech, Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie – Helmut Klabis oraz samorządowcy i pracownicy urzędu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na prace prawie 2 mln zł ze środków budżetowych.

Dzięki inwestycjom takim jak budowa przystanku w Kochcicach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeciwdziałają wykluczeniu komunikacyjnemu w Polsce. Cieszę się, że od nowego rozkładu jazdy pasażerowie m.in. z gminy Kochanowice będą mogli skorzystać z usług polskich kolei. Bezpieczna, komfortowa i ekologiczna kolej to przyszłość transportu zbiorowego – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Kochcice to kolejny nowy przystanek, który mieszkańcom ułatwi podróże koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w całym kraju zwiększają dostęp do pociągów. To zarówno nowe przystanki w mniejszych miejscowościach i aglomeracjach, jak i zmodernizowane perony i stacje. Na poprawę warunków podróży wykorzystujemy środki budżetowe oraz przewidziane w projektach współfinansowanych ze środków unijnych – podkreślił Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

*     *     *

Przypominamy, że od 13 grudnia nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich – po wprowadzonych zmianach, wszystkie pociągi KŚ kursujące na linii Katowice – Kluczbork, będą zatrzymywać się w Kochcicach.

Ważną zmianą jeśli chodzi o nowy rozkład, będzie również zdecydowana poprawa skomunikowań w stacji Lubliniec oraz zwiększenie liczby połączeń na trasie Częstochowa – Lubliniec – Częstochowa – informują Koleje Śląskie. Częstotliwość kursowania linii S13 wyniesie 2 godziny od świtu do nocy przez wszystkie dni tygodnia.

Zapewniony zostanie również dojazd do Częstochowy na wszystkie trzy zmiany w zakładach produkcyjnych. Tym samym liczba bezpośrednich pociągów Lubliniec – Częstochowa zwiększy się z 8 do 9, liczba połączeń w relacji Kluczbork – Częstochowa zwiększy się z 4 do 5, natomiast liczba połączeń w relacji Tarnowskie Góry – Częstochowa zwiększy się z 5 do 8. Wszystkie połączenia będą codzienne.

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich już niebawem dostępny będzie: TUTAJ

zdjęcie: Linia Kolejowa Fosowskie – Lubliniec [profil Facebook – TUTAJ

  1. A dojazdu na trzy zmiany do Lublińca jak nie było tak mnie ma. I czym tu się chwalić portalu lubliniecki, panie pośle i panie radny powiatowy? Gorzej do Katowic, lepiej do Częstochowy, wygląda to jak przymiarki techniczne do województwa częstochowskiego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.