Kiedy zagrają piłkarze?

Kiedy zagrają piłkarze?

Zaskakujący powrót zimy pokrzyżował plany klubom piłkarskim wywodzącym się m.in. z terenu powiatu lublinieckiego. Zmusiło to władze lokalnych oddziałów PZPN do przesunięcia inauguracji rundy wiosennej z 17 marca na inne terminy. Jakie?

Wznowienie rozgrywek w lublinieckiej A klasie przesunięto na termin 7/8 kwietnia, z uwagi na Święta Wielkanocne. Wiąże się to z przedłużeniem okresu przygotowawczego i dłuższym oczekiwaniem kibiców na inaugurację. Niecierpliwią się zwłaszcza sympatycy Promienia Glinica i LKS’u Sieraków Śląski, którzy będą wspierać swoje zespoły w derbach Gminy Ciasna. Ciekawie będzie w Przystajni – dojdzie tam do starcia dwóch zespołów broniących się przed spadkiem – miejscowy Płomień zagra z Rybakiem Ciasna. Liderująca Unia Kalety zmierzy się na swoim boisku z nieobliczalnym Orłem Pawonków.

Również 7/8 kwietnia ruszy runda wiosenna w lublinieckiej B-klasie. Prowadzący w tabeli LKS Hadra pojedzie na trudne starcie do Rusinowic. Podobnie jak w A-klasie, interesująco zapowiada się pojedynek drużyn zamykających tabelę, Płomień Łagiewniki Wielkie gościć będzie na swoim terenie Unię Lubecko. Będzie to derbowa bitwa o prestiż!

Nieco inaczej wygląda organizacja spotkań po odwołaniu kolejki w lidze okręgowej. Kolejny termin przypada na 24 i 25 marca. Decyzje o rozegraniu poszczególnych spotkań rozpatrywane będą indywidualnie – Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe oraz stan murawy w miejscu rozgrywanych zawodów, CzOZPN zezwoli na przeprowadzenie meczu. Spotkania, które nie będą mogły dojść do skutku, zostaną przesunięte na inny dzień. Najprawdopodobniej będzie to któraś środa – tłumaczy Grzegorz Derek, Przewodniczący Wydziału Gier CzOZPN – Gospodarze meczów muszą przy tym porozumieć się z drużyną przeciwną.  Istnieje również możliwość rozegrania meczu na boisku zastępczym. Należy też pamiętać, że weryfikacji boiska dokonuje sędzia, przed rozpoczęciem zawodów. Jeśli arbiter stwierdzi, że boisko jednak nie nadaje się do gry, taki mecz będzie odwołany – dodaje G. Derek.

W lidze okręgowej powiat lubliniecki reprezentowany jest przez cztery zespoły z: Woźnik, Boronowa, Babienicy/Psar oraz Kamieńskich Młynów. Jeśli pogoda i boisko pozwolą – piąte w tabeli Woźniki przyjadą do Boronowa, zamykającego ligowe zestawienie. Kamieńskie Młyny zagrają w Kościelcu, a Babienica zmierzy się u siebie ze Szczekocinami.

Przedostatnia w IV lidze Sparta Lubliniec zmierzy się 24 marca z rezerwami Piasta Gliwice. Podobnie jak w lidze okręgowej – to spotkanie będzie uzależnione od jakości murawy. Liderujące Szombierki Bytom wyjadą do Częstochowy na pojedynek z rezerwami Rakowa.

Aktualne terminarze oraz tabele możecie zobaczyć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.