Kinga Skiba z Lubszy podbija muzyczny świat!

Kinga Skiba z Lubszy podbija muzyczny świat!

Kinga Skiba, nastolatka pochodząca z Lubszy, która przed kilku laty rozsławiła swoją miejscowość jako finalistka muzycznego show “Mam Talent”, odnosi kolejne sukcesy wokalne, tym razem jako reprezentantka niemieckiego gimnazjum, do którego uczęszcza do dwóch lat.

Kinga Skiba została nagrodzona w konkursie muzycznym “Jugend Musiziert” w Niemczech. To największy na świecie konkursu dla młodych muzyków. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 tysięcy uczestników z niemieckich szkół rozmieszczonych na całym globie.

“Jugend Musiziert” to jednocześnie najdłuższy konkurs, w jakim dotychczas uczestniczyła utalentowana wokalistka z Lubszy – trwał prawie cały rok szkolny. Składał się z trzech etapów. W każdym z nich Kinga przedstawiała trzy różne 20 minutowe programy muzyczne. Zmieniało się także jury oceniające uczestników. Kinga dwukrotnie zajęła 1. miejsce oraz 3. miejsce w finale.

Podczas konkursu Kindze towarzyszył pianista Erick Kaufmann. Nad całością czuwała nauczycielka śpiewu Katrin Kaufmann. Oprócz piosenek angielskojęzycznych, Kinga wykonywała także utwór w języku polskim.

To nie koniec emocji związanych z udziałem w konkursie – Kinga została zaproszona m.in. do niemieckiego Gotha na Koncert Galowy, podczas którego dostała stypendium, oraz do Erfurtu, gdzie otrzymała nagrodę z rąk Helmuta Holtera – niemieckiego Ministra Edukacji , Młodzieży i Sportu. Gratulujemy!

Polecamy: oficjalna strona internetowa Kingi – TUTAJ.

Na podstawie: wozniki.pl / Zdjęcie za zgodą aut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.