“Klementyna” wyróżniona w Chorzowie!

“Klementyna” wyróżniona w Chorzowie!

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Chorzowa. Spektakl “Klementyna”, przygotowany przez artystów z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu pod kierunkiem reżyserki i autorki scenariusza Agnieszki Raj-Kubat, zdobył Wyróżnienie na VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych w Chorzowie.

W prezentacji bierze udział 70 artystów z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Ważnym elementem spektaklu jest muzyka na żywo w wykonaniu profesjonalnego zespołu.

Sztuka stanowi refleksyjne prześwietlenie ludzkiej egzystencji, ścierającej się z nowoczesną technologią w postaci smartfonów i tabletów. W tym świecie porusza się tytułowa Klementyna, w którą wcieliła się Maja Kaziród. Opowieść ma wymiar dydaktyczny i pedagogiczny. Nasycona jest silnym przesłaniem, które trafia do odbiorców w każdym wieku. Dlatego właśnie “Klementyna” od samego początku cieszy się uznaniem publiczności.

Talent aktorów i muzyków należących do sekcji MDK w Lublińcu oraz ciężka praca instruktorów, nie umknęły uwadze chorzowskiego jury, które miało szansę uczestniczyć w jednej z wcześniejszych odsłon musicalu, 21 marca tego roku w Miejskim Domu Kultury. Komisja była zachwycona występem lublinieckiej młodzieży, co poskutkowało zaproszeniem na przesłuchania finałowe w Chorzowie na VIII Festiwal Małych Form Artystycznych. Występ odbył się 6 maja w Chorzowskim Centrum Kultury.

Po niemal miesiącu oczekiwania i ocenie 60 konkurujących teatrów, spektakl “Klementyna” otrzymał wyróżnienie – Co więcej, wyprawa do Chorzowa przyniosła kolejne zaproszenie do wystawienia sztuki na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Wracamy tam jesienią! – zapowiadają twórcy. Gratulujemy!

Zdjęcie: Facebook MDK L-c

Wcześniejsze teksty dotyczące spektaklu – TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.