Kochasz jazdę na rowerze? Tego spotkania przegapić nie możesz! Ojciec Tomasz Maniura OMI odwiedzi Boronów [FILM]

Kochasz jazdę na rowerze? Tego spotkania przegapić nie możesz! Ojciec Tomasz Maniura OMI odwiedzi Boronów [FILM]

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Boronowskiej zaprasza do udziału w spotkaniu z o. Tomaszem Maniurą OMI – promującym młodzieżowe wyprawy rowerowe, głównie po Europie i Azji.

Ojciec Tomasz Maniura jest założycielem Oblackiego Centrum Młodzieży Niniwa w lublinieckiej dzielnicy Kokotek. To również główny twórca tutejszego Festiwalu Życia – największego tego rodzaju wydarzenia w województwie śląskim.

Kolejną pasją o. Tomasza są wyprawy rowerowe, do których zachęcił wielu młodych ludzi poprzez powołanie klubu “Niniwa Team”.

Do tej pory poszczególne grupy, w trakcie kilkunastu rajdów, odwiedziły łącznie niemal 60 państw na czterech kontynentach. Uczestniczyło w nich ponad 200 osób, pokonując około 60 tysięcy kilometrów w prawie pół tysiąca dni.

Jedziemy rowerami bez auta technicznego oraz zaplanowanych noclegów. Minimum 150 km dziennie. W takiej formie objechaliśmy całą Europę, zahaczyliśmy o Afrykę, Bliski Wschód i zmierzyliśmy się z Syberią. Kolejne wyzwania przed nami. Wyprawa to miniaturka życia i praktyczne uczenie się Boga, który jest Miłością – czytamy na oficjalnej stronie OCM Niniwa.

Spotkanie, w trakcie którego o. Tomasz Maniura opowie o dotychczasowych wyprawach, odbędzie się w czwartek 7 października o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Boronowie.

Zdjęcie: niniwa.pl

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.