Kolejna tężnia solankowa w powiecie lublinieckim? Gmina czeka na oferty wykonawców

Kolejna tężnia solankowa w powiecie lublinieckim? Gmina czeka na oferty wykonawców

Gmina Ciasna przymierza się do montażu tężni solankowej na terenie Szkoły Podstawowej w Sierakowie Śląskim. W chwili obecnej trwa procedura Zapytania Ofertowego – jeśli postępowanie zakończy się po myśli Gminy, obiekt powstanie maksymalnie w przeciągu miesiąca od dania podpisania umowy z wyłonioną firmą.

Otwarcie ofert nastąpi 17 sierpnia br.

W ramach zadania pod nazwą: “Zagospodarowanie terenu skweru przy ul. Szkolnej w Sierakowie Śląskim w celu stworzenia reprezentacyjnej przestrzeni publicznej oraz wykreowaniu lokalnego miejsca spotkań, rekreacji i integracji mieszkańców miejscowości Sieraków Śląski” planuje się:

  • wykonanie i montaż tężni solankowej pracującej w obiegu zamkniętym. Tężnia ma być zbudowana z drewna sosnowego lub świerkowego z witkami brzozowymi. Obiekt ma być wyposażone w oświetlenie w postaci 12 halogenów, uruchamianych czujnikiem zmierzchowym;
  • wykonanie wylewki betonowej z betonu oraz montaż skrzynki elektrycznej z wyłącznikiem czasowym;
  • instalację ławek parkowych, koszy na śmieci oraz kwietnika.

Pierwszą tężnią na terenie powiatu lublinieckiego, uruchomioną latem 2020 roku, była tężnia zlokalizowana na terenie Bulwaru Europejskiego w Lublińcu [zdjęcie powyżej]

Tutejszy obiekt cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w gronie starszych mieszkańców. Mikroklimat powstały wokół tężni solankowych wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu przede wszystkim schorzeń górnych dróg oddechowych.

  1. Czy ktoś się zastanowił nad tą lokalizacją tężni w pobliżu szkoły? Zapytał lekarza balneologa jakie są przeciwwskazania dla takiej lokalizacji? Tężnie to urządzenia lecznicze, które muszą mieć odpowiednie rozmiary i lokalizację. Te mikrosłupki stawiane w parkach to tylko genialny biznes krojony na frajerach.

    Odpowiedz
  2. Super sprawa ale nie dla wszystkich powinna być podana informacja kto może a kto nie powinien korzystać

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.