Kolejne drzewka posadzone w Lublińcu. Trwa akcja zorganizowana przed Radnych Klubu Forum Samorządu Lublinieckiego

Kolejne drzewka posadzone w Lublińcu. Trwa akcja zorganizowana przed Radnych Klubu Forum Samorządu Lublinieckiego

W poniedziałek 2 maja na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu posadzono kolejne drzewka w ramach akcji zorganizowanej przez klub radnych Rady Miejskiej “Forum Samorządu Lublinieckiego”.

Tym razem do udziału zaproszono Posła Ziemi Lublinieckiej – Andrzeja Gawrona, Burmistrza Miasta Lublińca – Edwarda Maniurę, Dyrektora Biura Poselskiego Posła Andrzeja Gawrona – Dawida Smola, Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Lublińcu – Iwonę Janic [klub Z Burmistrzem dla Lublińca] oraz radną klubu Prawo i Sprawiedliwość Irenę Dyczkowską. Klub radnych Forum Samorządu Lublinieckiego reprezentowali: przewodniczący Jan Springwald oraz radny Damian Włodarczyk.

Na terenie nekropolii posadzono dwa klony faasens black – to kolejne drzewa, które w przyszłości mają wzbogacić krajobraz miasta. Celem akcji jest nie tylko promowanie świadomości ekologicznej ale również integracja lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców.

Wcześniej w działanie włączyli się Harcerze z Hufca ZHP Lubliniec, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu, członkowie Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Lublińcu – Jan Springwald, Franciszek Wróbel, Agnieszka Hanszla i Damian Włodarczyk [klub Forum Samorządu Lublinieckiego] oraz Henryk Maniura i Karol Słota [klub Z Burmistrzem dla Lublińca] – którzy posadzili drzewa wspólnie z kadrą i podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublińcu, a także dyrekcja oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego Liceum im. Adama Mickiewicza.

 1. 2 drzewa, 5 osób i artykuł na całą stronę z sześcioma potężnymi fotografiami. To się nazywa propaganda jak się patrzy.

  Odpowiedz
 2. Dlaczego lubliniecki.pl zablokował ankietę dotyczącą bunkra? Od dawna liczba głosów nie zmienia się.
  Jeśli chodzi o sadzenie drzew, to chyba raczej zabawa, może pora zacząć pokazywać tych co drzewa w Lublińcu wycinają.

  Odpowiedz
 3. Poczekajmy do jesieni ile z tych propagandowych drzew pozostanie a ile uschnie! Nie sposób wsadzić drzewo!!!

  Odpowiedz
 4. a może równocześnie warto pokazać skalę wycinki lasów w okolicach Lublińca- to co widać przy obwodnicy to tylko ułamek tego co w głębi lasów, Takie pseudo działania mają przykryć skalę rabunkowej gospodarki leśnej realizowanej przez partię rządzącą i jej przystawki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.