Kolejni artyści dla Mikołaja! Koncert coraz bliżej.

Kolejni artyści dla Mikołaja! Koncert coraz bliżej.

22 marca, o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Koszęcinie, odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie nowotworu oka 3-letniego Mikołaja ze Strzebinia. Obok sporej dawki muzyki na najwyższym poziomie, twórcy przedsięwzięcia przygotowali również inne atrakcje.

W koncercie wystąpi Marcin Wyrostek – zwycięzca drugiej edycji programu “Mam Talent”. Na rynku fonograficznym zadebiutował w grudniu 2009 roku, albumem “Magia Del Tango”. 13 stycznia 2010 roku album uzyskał status złotej płyty, a 3 marca 2010 status platynowej płyty. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego “Fryderyka” w kategoriach Album Roku Muzyka Kameralna oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejni wykonawcy to Anna Bystroń – Jajkiewicz, znakomita wokalistka, aktorka i była artystka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz wielu teatrów muzycznych, a także Marcin Jajkiewicz – wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy – uczestnik programów “Szansa na sukces”, “Idol” czy “Jaka to melodia”. Jest także byłym wokalistą zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku, piosenką “Między nami”, wyśpiewał I nagrodę w konkursie “Przebojowe Lata Jedynki – Sopot Festiwal” oraz II nagrodę w konkursie międzynarodowym, również w Sopocie. Jest wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet, Marcina Wyrostka.

Na scenie koszęcińskiego Domu Kultury pojawi się również Magdalena Wasylik. Największą pasją artystki jest teatr. Przepustką do kariery była dla niej rola księżniczki Rezedy w musicalu “Akademia Pana Kleksa” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Oprócz występów na scenie, Magdalena Wasylik jest również aktorką dubbingową – użyczyła głosu takim postaciom jak Dora z bajki “Dora poznaje świat”, Stephanie z “Leniuchowa”, Ally z serialu “Austin & Ally” oraz… “Świnka Peppa”!

Bardzo ciekawie zapowiada się występ Janusza Yaniny Iwańskiego. To doskonale znany muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, były współzałożyciel zespołów Tie Break oraz Soyka Yanina, w którym występował wraz z legendarnym Stanisławem Sojką. Janusz Iwański współpracował również z takimi zespołami jak Drum Freaks i Maanam. W swojej karierze zagrał ponad 3000 koncertów, nie tylko w Polsce ale też w takich krajach jak Meksyk, USA, Szwecja, Dania, Kanada, Niemcy, Rosja, Czechy i Słowacja, Austria, Belgia, Francja, Grecja, Włochy czy Gruzja!

Dla Mikołaja zagra również sześcioosobowa formacja “Stokrotki Band” z Częstochowy, istniejąca od 1989 roku! Muzycy specjalizują się w gatunkach pop i rock. W repertuarze Stokrotek znajdują się ponadczasowe przeboje różnych artystów muzycznych. Szeroki program prezentowany przez zespół wynika – jak sami podkreślają – z różnorodnych upodobań poszczególnych muzyków. Grupa “Stokrotki Band” występuje wyłącznie na żywo.

Publiczność w Koszęcinie pozna również utalentowaną Martynę Młynarską – Modlińską, występująca na scenach koncertowych i teatralnych, zaangażowaną m.in. w organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie – za co otrzymała nominację do tytułu “Człowiek Roku 2018” w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki. Artystka wystąpi wspólnie z Karolem Kukowką – lekarzem, mieszkańcem Lubecka w gminie Kochanowice, społecznikiem i wolontariuszem, organizatorem m.in. akcji “Twoje tak ma znaczenie”, promującej ideę transplantologii. Karol Kukowka jest członkiem lublinieckiego “Teatru po Pracy” oraz laureatem tytułu “Wolontariusz Roku 2016” Powiatu Lublinieckiego.

Wielkim wydarzeniem w trakcie charytatywnego koncertu “Gwiazdy dla Mikusia” będzie występ wielkiej osobowiści, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiej muzyki. Do Koszęcina przyjedzie Rafał Brzozowski! Karierę rozpoczął w 2002 roku w programie “Szansa na sukces”, zdobywając wyróżnienie. Jesienią 2011 wziął udział w przesłuchaniach do programu TVP2 The Voice of Poland, w których trafił do grupy Andrzeja Piasecznego. Co prawda, odpadł tuż przed finałem ale w tym samym roku wydał już dwa single: „Nie mam nic” i „Na dobre masz zawsze mnie” – drugi z nich został wykorzystany jako motyw muzyczny w serialu “Na dobre i na złe”. Kariera Rafała Brzozowskiego nabrała zawrotnego tempa po wydaniu mega-hitu: “Tak Blisko” w 2012 roku. Do dnia dzisiejszego artysta nie znika z list przebojów i licznych programów rozrywkowych prezentowanych na szklanym ekranie!

Występy u boku tak znakomitych artystów z pewnością będą wielkim przeżyciem dla członków Chóru Szkolnego oraz Koła Wokalnego Domu Kultury w Koszęcinie – tych wykonawców również ujrzymy 22 marca. To nie koniec atrakcji – na mieszkańców czekają: kiermasz ozdób świątecznych, Fotobudka Paryżanka oraz kawiarenka!

Na terenie powiatu lublinieckiego odbyły się już podobne imprezy i zbiórki z myślą o wsparciu dla Mikołaja. W portalu Facebook zorganizowano licytację fantów. W działania włączyli się nawet lublinieccy policjanci! Ponad 20 tysięcy wpłat i 38 tysięcy udostępnień strony związanej ze zbiórką środków, zadecydowało o tym, że 3 lutego Mikołaj udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjął leczenie. Wciąż jednak potrzebne są pieniądze na dalszą pomoc dla 3-latka ze Strzebinia – tym bardziej więc zapraszamy do Koszęcina! Pamiętajcie: Dom Kultury, 22 marca, godzina 18:00.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.