Kolejny pijany kierowca zatrzymany w powiecie lublinieckim. Tym razem 48-latek… nieźle narozrabiał

Kolejny pijany kierowca zatrzymany w powiecie lublinieckim. Tym razem 48-latek… nieźle narozrabiał

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali pijanego kierowcę, który na ulicy Sobieskiego w Lublińcu uderzył w zaparkowane samochody. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów dzięki natychmiastowej reakcji świadka.

To, niestety, kolejna w tym roku interwencja policjantów z KPP Lubliniec związana z nieodpowiedzialną jazdą kierowców na tzw. “podwójnym gazie”.

Jak poinformowano na stronie Komendy Powiatowej Policji, do zdarzenia doszło w południe 7 czerwca na ulicy Sobieskiego w Lublińcu.

Dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział jak kierujący samochodem osobowym marki Renault uszkodził zaparkowane na parkingu przy drodze pojazdy. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali sprawcę kolizji. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Lublińca – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Z pierwszych ustaleń poczynionych przez mundurowych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący renault jadąc ulicą Sobieskiego utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w zaparowane przy drodze pojazdy marki Ford i Peugeot. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialny kierujący może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Czeka go również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach – podsumował rzecznik KPP Lubliniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.