“Koncert na zakończenie wakacji” – rodzime talenty i gwiazdy polskiej estrady wystąpiły w Lublińcu! [ZDJĘCIA]

“Koncert na zakończenie wakacji” – rodzime talenty i gwiazdy polskiej estrady wystąpiły w Lublińcu! [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę na Bulwarze Grotowskiego w Lublińcu odbył się “Koncert na zakończenie wakacji”. Wydarzenie było okazją do prezentacji rodzimych talentów ale nie zabrakło również gwiazd polskiej estrady.

Maraton występów rozpoczęli młodzi wokaliści rozwijający swoje talenty w Miejskim Domu Kultury pod skrzydłem Katarzyny Suchary. Artyści wkroczyli właśnie w nowy sezon, prezentując już na starcie znakomitą formę.

Z równie bardzo dobrej strony pokazała się Julia Tkacz z zespołem Fitness Trio. Młoda ale bardzo obiecująca wokalistka pochodzi z Myszkowa. Jest finalistką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Była również uczestniczką trzeciej edycji programu „The Voice Kids”. W sobotnie popołudnie towarzyszyli jej muzycy Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik oraz Tomasz Machański.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty, która zaprezentowała największe przeboje z repertuaru Celine Dion. Orkiestrze towarzyszyła fenomenalna Dorota Osińska.

Lubliniec odwiedził również popularny stand uper Michał Pałubski, który rozbawił widownię programem “Kaliber 44”. Artysta zabrał publiczność w świat rozmyślań nad metaforycznym sensem życia, nie stroniąc przy tym od świetnie przemyślanej ironii – wszystko, rzecz jasna, z dozą humoru i dobrej zabawy.

Gwiazdą sobotniego wieczoru była legenda polskiego rocka, zespół Sztywny Pal Azji. Reakcja publiczności na takie przeboje jak “Wieża radości, wieża samotności”, “Łoże w kolorze czerwonym” czy “Spotkanie z…” mogła być tylko jedna – szczery entuzjazm i wielkie uznanie dla nieocenionego dorobku formacji założonej w 1986 roku.

Współpraca: Karolina Groblińska-Kandora

Zdjęcia: Daniel Dmitriew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.