Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec tym razem z utworami Celine Dion [14.01.]

Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec tym razem z utworami Celine Dion [14.01.]

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec słynie z niebanalnych występów scenicznych, bardzo wysokiego poziomu i ciągłego poszukiwania nowych obszarów muzycznych. Artystów słyszeliśmy już w koncertach z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego, Whitney Houston, czy Bee Gees.

Tym razem, w trakcie kolejnego już Koncertu Noworocznego, na scenie Miejskiego Domu Kultury zabrzmią utwory Celine Dion.

Céline Dion to znana kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jedna z czołowych przedstawicielek nurtu adult contemporary – gatunku muzycznego adresowanego głównie do kobiet i mężczyzn w wieku 30–54 lat. Po ponad 35 latach występów i nagrań Celine Dion stała się legendą muzyki popularnej, jednym z najpotężniejszych i najbardziej poruszających głosów, jakie kiedykolwiek słyszano. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów, w których zaśpiewała Celine jest “My Heart Will Go On” – skomponowany do filmu Titanic.

Orkiestra pod batutą Bartłomieja Pięty do udziału w koncercie zaprosiła Dorotę Osińską – utytułowaną wokalistkę, aktorkę i  kompozytorkę – zapowiada Karolina Groblińska-Kandora z MDK Lubliniec.

Dorota Osińska występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras Ricki Allison).

Na Koncert Noworoczny zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w sobotę 14 stycznia 2023 roku o godz. 15:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK od 2 stycznia od godz. 15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.