Koniec z tułaczką po obcych boiskach. Piłkarze Unii Lisowice doczekali się najważniejszej inwestycji w historii klubu!

Koniec z tułaczką po obcych boiskach. Piłkarze Unii Lisowice doczekali się najważniejszej inwestycji w historii klubu!

W rundzie jesiennej rozgrywek o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy Podokręgu Lublinieckiego w sezonie 2020/21, zawodnicy Unii Lisowice rozgrywali domowe spotkania… na Stadionie Miejskim w Lublińcu. Powodem był brak odpowiedniej licencji wynikający ze zbyt wąskiego boiska w Lisowicach. W takich okolicznościach piłkarze Unii rozegrają wiosenne mecze rewanżowe i najprawdopodobniej pierwszą rundę kolejnego sezonu. Później jednak będą mogli wrócić na własny obiekt, który po latach oczekiwań wreszcie doczeka się remontu!

Długo wyczekiwana inwestycja dojdzie do skutku dzięki udanemu postępowaniu przetargowemu na modernizację boiska sportowego w Lisowicach. Najpóźniej do 30 listopada 2021 obiekt doczeka się m.in. odwodnienia, nowej murawy oraz innych niezbędnych elementów architektonicznych – m.in. nowych bramek i ławek trenerskich. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 726 tysięcy złotych.

To niejedyna w ostatnich tygodniach tego rodzaju inwestycja na terenie gminy Pawonków. W grudniu, piłkarze Płomienia Łagiewniki Wielkie świętowali pozyskanie dwóch kontenerowych szatni wraz z toaletą i prysznicami dla zawodników, pomieszczeniami dla sędziów z toaletą i prysznicami oraz pomieszczeniem gospodarczym. Wszystkie wnętrza są ogrzewane oraz posiadają ciepła wodę.

Czy zmiany w zakresie infrastruktury pójdą w parze z wynikiem sportowym? Na półmetku sezonu 2020/21 Płomień Łagiewniki Wielkie zajmuje 9 pozycję w rozgrywkach o mistrzostwo piłkarskiej B-klasy podokręgu lublinieckiego. Trzy pozostałe kluby z terenu gminy – Unia Lisowice, Orzeł Pawonków oraz KS Gwoździany – rywalizują na boiskach A-klasy, zajmując odpowiednio 13, 11 i 7 miejsca.

Przypomnijmy, że sezonie 2019/20, dzięki niesamowitej mobilizacji mieszkańców, ostatni z tych klubów powrócił na piłkarską mapę Polski po 14 latach przerwy! Zarówno drużynę, jak i sportową infrastrukturę odbudowano niemal od podstaw i po awansie z klasy B do klasy A, piłkarze z Gwoździan notują dzisiaj najlepszy rezultat spośród wszystkich zespołów reprezentujących gminę Pawonków na zielonych murawach. Można? Można!

zdjęcie: Unia Lisowice [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.