Konkurs “Dom Kultury+” rozstrzygnięty! Przed nami aż pięć wydarzeń zaproponowanych przez mieszkańców [MDK Lubliniec]

Konkurs “Dom Kultury+” rozstrzygnięty! Przed nami aż pięć wydarzeń zaproponowanych przez mieszkańców [MDK Lubliniec]

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyło się spotkanie, którego celem był wybór inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców w ramach programu „Dom Kultury+”. Do konkursu zostało dopuszczonych 14 z 16 pomysłów. Wydarzenia przeszły ocenę formalną i merytoryczną.

Zaczęło się od prezentacji projektów – każdy pomysłodawca miał pięć minut na prezentacje swoich projektów. Następnie odbyła się I tura głosowania, w której autorzy mogli wybrać trzy – w ich uznaniu – najlepsze projekty, rzecz jasna z zastrzeżeniem, że nie można głosować na swój projekt.

W drugim etapie wyboru inicjatyw brało udział jury, w skład którego wchodziło troje przedstawicieli młodzieży: Mikołaj Puchała (Młodzieżowa Rada Miasta), Szymon Jaguś (Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu), Aleksandra Gordzielik (Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza), a także Pola Rożek – przedstawiciel Narodowego Centrum Kultury oraz Agata Woźniak-Rybka, dyrektor naszego MDK.

Po obradach i głosowaniu wybranych zostało 5 inicjatyw:

  • Plenerowe kino dla młodych – kino pod chmurką przygotowane przez młodych i dla młodych
  • Orkiestra wcale nie taka nadęta – festyn muzyczny z konkursami, wystawą i koncertem
  • Move me po imieniu – warsztaty dubbingowe i aktorsko-filmowe, połączone z przygotowaniem etiudy
  • Turniej na koniec lata – integracyjne wydarzenie kulturalne dla szkół ponadpodstawowych
  • Szyję bo lubię – warsztaty z szycia na maszynie

Gdyby tylko budżet, którym dysponujemy był większy, z radością zrealizowalibyśmy wszystkie pomysły. Są naprawdę wyjątkowe i pokazują nam gdzie jeszcze ukryty jest kulturalny potencjał w naszym mieście – przyznała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK – Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasu uda się nawiązać współpracę z każdym z pomysłodawców – dodała.

Wybrane inicjatywy zostaną zrealizowane między 30 lipca a 30 września 2021 roku. Wszelkie informacje, relacje i zapowiedzi wydarzeń organizowanych przez Miejski Dom Kultury możecie śledzić na oficjalnym profilu MDK Lubliniec w portalu społecznościowym Facebook: TUTAJ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.