Konkurs na świąteczną kartkę oraz kolejna część korespondencyjnych zajęć dla Seniorów. Zobacz propozycje MDK Lubliniec

Konkurs na świąteczną kartkę oraz kolejna część korespondencyjnych zajęć dla Seniorów. Zobacz propozycje MDK Lubliniec

Do 25 listopada można przesyłać swoje zgłoszenia do udziału w 27. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, natomiast zajęcia z cyklu „Kreatywni 60+” odbędą się po raz kolejny w formie korespondencyjnej.

Jakie kryteria należy spełnić, by wziąć udział w konkursie?

Jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży (przedszkole – 8 klasa) z województwa śląskiego – Kartkę należy przygotować w formacie A5, jednocześnie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wybór techniki wykonania – mówi Paulina Pielarz z lublinieckiego MDK.

Ważną zmianą w tej edycji konkursu na kartkę bożonarodzeniową jest to, że autorzy prac nie muszą przesyłać oryginałów prac, a jedynie dobrej jakości zdjęcie lub skan pracy. Razem z formularzem uczestnika, dostępnym na www.mdk.lubliniec.pl, konkursowe zgłoszenia należy wysyłać na adres: kontakt@mdk.lubliniec.pl. Przygotowanie pracy konkursowej może być również zadaniem zaproponowanym na lekcjach plastyki w szkołach. W projektowanie kartek można się też zabawić na zajęciach artystycznych, organizowanych w instytucjach kultury lub w gronie rodzinnym.

Seniorzy! Kreatywne paczki czekają w MDK!

Listopadowe zajęcia z cyklu „Kreatywni 60+” odbędą się po raz kolejny w formie korespondencyjnej. Dla chętnych seniorów pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu przygotowali paczki z materiałami do wykonania jesiennego lampionu.

Do tej pory, w tej formie kreatywni seniorzy przygotowali glinianego anioła i ramkę na zdjęcia. Pomimo tego, że ograniczone są możliwości wspólnego spotkania i działania, starsze osoby chętnie odbierały paczki do działań kreatywnych w domowym zaciszu. W paczkach znajdowały się materiały niezbędne do wykonania pracy oraz szczegółowa instrukcja. Seniorki chętnie dzieliły się efektami swojej twórczości wysyłając pracownikom MDK zdjęcia z działań – przypomina Paulina Pielarz.

Tym razem seniorzy, którzy chcieliby wykonać jesienne lampiony, mogą kontaktować się w tej sprawie z Galerią pod Glinianym Aniołem – tel. 34 351 06 88. Liczba zestawów ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.