Kontenery pełne śmieci! Wolontariusze z gminy Woźniki porządkują koryta oraz najbliższe otoczenie lokalnych rzek

Kontenery pełne śmieci! Wolontariusze z gminy Woźniki porządkują koryta oraz najbliższe otoczenie lokalnych rzek

Rozpoczął się ogólnopolski cykl akcji lokalnych pod nazwą: “Operacja Czysta Rzeka”. W ramach inicjatyw sprzątane są koryta rzek, brzegi oraz ich najbliższe otoczenie. Do akcji dołączyli wolontariusze z gminy Woźniki.

To największa ogólnopolska inicjatywa dotyczącą porządkowania cieków wodnych, funkcjonująca w oparciu o sztaby lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. W trzeciej edycji podjęte zostaną łącznie 343 akcje lokalne a w jej prace zaangażuje się 4 692 wolontariuszy i 272 szefów sztabów.

Każdy sztab otrzymał od organizatora pakiet worków do gromadzenia odpadów, rękawice, oznakowane koszulki dla każdego wolontariusza, materiały promocyjne o akcji oraz narzędzia do promocji sztabu i akcji lokalnej w mediach społecznościowych.

Głównodowodzącym gminie Woźniki jest Bartłomiej Pliczko. W minioną sobotę zakończył się tutaj pierwszy etap sprzątania. Wolontariusze ogarnęli Gać – woźnicki fragment lasu.

Jesteśmy dumni, ponieważ wolontariusze spisali się wspaniałe, pracując z wielkim zaangażowaniem. W sprzątaniu wzięły udział dzieci, ich rodzice, a także dorośli. To, co zostało wyciągnięte z lasu pomieścił kontener i dodatkowe kubły – tak w mediach społecznościowych akcję podsumował szef woźnickiego sztabu. Podziękował Burmistrzowi Woźnik Michałowi Aloszko za zapewnienie kontenera na zebrane śmieci. Wywóz odpadów sfinansowała gmina.

Kontynuacja działań w okolicach Woźnik zapowiedziana jest na sobotę, 17 kwietnia. Tym razem wolontariusze sprzątać będą Czarny Las.

Oficjalna strona “Operacji Czysta Rzeka”: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.