Korek na drodze ze Strzebinia do Bukowca. TIR’y nie podjechały pod górę.

Korek na drodze ze Strzebinia do Bukowca. TIR’y nie podjechały pod górę.

Dynamiczna pogoda przyniosła w poniedziałek radykalne pogorszenie warunków drogowych w wielu rejonach powiatu lublinieckiego. Służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg pracują na bieżąco, tym bardziej, że w nocy temperatury mają zejść poniżej zera a we wtorek nie wyklucza się kolejnych śnieżyc.

Trudna sytuacja panowała m.in. na drodze wojewódzkiej 906, na odcinku pomiędzy Strzebiniem a Bukowcem (gm. Koszęcin). Po nagłym uderzeniu śnieżycy samochody ciężarowe miały olbrzymie trudności z podjazdem na wzniesienia. Na drodze utworzył się korek – Informację o utrudnieniach przyjęliśmy o godzinie 15:00. Dyżurny KPP Lubliniec skontaktował się zarządcą drogi. Zgłoszenie skierowano również do firmy zajmującej się utrzymaniem nawierzchni DW 906. Podjęte zostały odpowiednie czynności aby ułatwić przeprawę kierowcom – powiedział mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Przeprowadzone działania w okolicach Koszęcina potwierdzili również dyspozytorzy, którzy kierowali dzisiaj pracą firmy na drodze wojewódzkiej – W ciągu niespełna godziny, po silnej śnieżycy, warunki na tym odcinku uległy gwałtownemu pogorszeniu. Nasze samochody wysłane w rejon utrudnień będą pracować tak długo aż zlikwidujemy przeszkody wywołane przez obfite opady. W tej chwili [godz. 18:45 – przyp. red.] nie mamy już sygnałów z drogi 906, więc najprawdopodobniej sytuacja uległa poprawie – powiedzieli nam przedstawiciele firmy.

Jak zauważają nasi rozmówcy – poniedziałkowe śnieżyce sprawiały, że pokrywa śnieżna zalegająca pod kołami samochodów, bardzo szybko przekształcała się w ubitą i śliską warstwę. Dodatkowo, silny wiatr i niskie temperatury utrzymywały oblodzenia na drogach. Służby apelują do mieszkańców o cierpliwość – Odebraliśmy dzisiaj mnóstwo telefonów z prośbą o interwencję. Rozumiemy potrzeby, a nawet frustrację mieszkańców ale muszą oni zrozumieć, że dzisiejsze zmiany pogodowe utrudniły jazdę na znacznych obszarach – powiedział dyspozytor innej firmy, odśnieżającej drogi gminne w okolicach Strzebinia. We wtorek… ponownie zimno i wietrznie z możliwymi opadami śniegu.

Zdjęcie: Wikipedia.

  1. jechałem cała trasa z lublinca do tarnowskich gór i zero , zero spania soli piachu czy odgarniania ulic więc niech nie pier ….. tylko oddają kasę samorządom lub one niech wyciągną konsekwencje finansowe

    Odpowiedz
  2. wszędzie zlodzieje, najlepiej brać kase. a slyszeliscie o uchwale rady miasta nt. cen wywozu smieci?podnoszą z 9,5 zł na 16 zł !! takiego chamstwa się nie spodziewalem! głosowalem na Maniure, nie ukrywam, kazdy ma swoje polityczne racje ale teraz przesadzil! jak to wejdzie w zycie to będzie wielka awantura wsrod mieszkancow.. nie ladnie Panie Burmistrzu, bardzo nie ladnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.