Korki po zamknięciu wiaduktu? “Obawy mieszkańców bezpodstawne” – przekonują władze Lublińca [ANKIETA]

Korki po zamknięciu wiaduktu? “Obawy mieszkańców bezpodstawne” – przekonują władze Lublińca [ANKIETA]

“Obawy wielu mieszkańców, że budowa nowego wiaduktu będzie oznaczać komunikacyjny paraliż w naszym mieście, okazały się bezpodstawne” – czytamy w najnowszym numerze “Nowin Lublinieckich”, Gazety Samorządowej wydawanej przez Urząd Miejski w Lublińcu.

Jak przekonują autorzy: “Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu nie powodują większych utrudnień komunikacyjnych”. Redakcja przypomina, że w czasie trwania inwestycji wprowadzona została komunikacja zastępcza dla pieszych.

Czy stanowisko władz Lublińca w kwestii braku większych utrudnień komunikacyjnych podzielają nasi Czytelnicy?

Źródło: “Nowiny Lublinieckie” [Facebook, akt. 10.07.2023]

Zamknięcie obiektu, wzniesionego w latach 70-tych ubiegłego wieku, nastąpiło 1 czerwca. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Koszt zadania to blisko 42 mln zł. Prawie 12 mln złotych zabezpieczy na ten cel województwo, zaś 30 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia inwestycji to 22 lutego 2025 r. “Z informacji przekazanych przez wykonawcę wynika, iż prace rozbiórkowe potrwają do końca lipca br.” – czytamy na łamach “Nowin Lublinieckich”.

Czy ze stanowiskiem władz Lublińca w kwestii braku większych utrudnień komunikacyjnych zgadzają się nasi Czytelnicy? Zapraszamy do udziału w ankiecie – zachęcamy również do komentowania.

W jakim stopniu odczuwasz zmiany komunikacyjne wynikające z zamknięcia wiaduktu w Lublińcu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

.

  1. Ja nie posiadam prawa jazdy muszę do pracy dojść pieszo przez droniowiczki ,nie ma ani ścieżki dla pieszych i rowerzystów..

    Odpowiedz
  2. Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Jest ciepło, dużo osób porusza się rowerami. Przyjdzie zima i częśc z nich przesiądzie się do samochodów. Rzeczywiście obecnie nie ma moim zdaniem wielkich korków choć są pory dnia że wjazd z Podmiejskiej na Częstochowską w kierunku centrum jest bardzo utrudniony. Zobaczymy za kilka miesięcy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.