Koronawirus: Nowe obostrzenia w ramach “pakietu alertowego”. Jakie zmiany czekają nas od 1 GRUDNIA?

Koronawirus: Nowe obostrzenia w ramach “pakietu alertowego”. Jakie zmiany czekają nas od 1 GRUDNIA?

Jak zapowiedział w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, od 1 grudnia wprowadzony zostanie tzw. “pakiet alertowy” – W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią – powiedział szef resortu zdrowia.

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych – dodał minister.

Dodatkowe ograniczenia krajowe

Na zgromadzeniach i uroczystościach rodzinnych, takich jak: wesela, komunie, konsolacje i inne spotkania, a także na dyskotekach dopuszczalny limit osób zmienia się do 100 (obowiązywał dotychczas limit 150-osobowy).

W obiektach, w których limit zapełnienia wynosił 75 proc., limit zostaje zmieniony do 50 proc. Dotyczy to: kościołów, gastronomii, hoteli, miejsc kultury (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe), a także obiektów sportowych (baseny, aquaparki itp.).

W siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach, wystawach, kongresach i konferencjach – limit zostanie podniesiony – jedna osoba na 15 m kw. (dotychczas jedna osoba na 10 m kw.).

W ramach pakietu alertowego uszczelnione zostaną granice. Od 1 grudnia obowiązywać będzie zakaz lotów z:

– Botswany,

– Eswatini,

– Lesotho,

– Mozambiku,

– Namibii,

– RPA,

– Zimbabwe.

Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzono wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy – We wszystkich przypadkach, w których mamy do czynienia z powrotem z krajów ryzyka, ma być przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad epidemiologiczny z listą kontaktów. Wszystkie próbki będą poddane sekwencjonowaniu – podkreślił zastępujący Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka.

Zakażenia (Polska, województwa, powiaty, gminy) TUTAJ

Szczepienia (Polska, województwa, powiaty, gminy) TUTAJ

 1. Panie Julianie. Proszę jeszcze napisać jakie są i będą niedługo obostrzenia w innych Państwach Europy, f.e.: Wielka Brytania, Portugalia czy Szwajcaria, etc, ale też nie tylko w Europie, f.e.: Australia, Japonia, ChRL, Izrael, etc. Ciekaw jestem co na ten temat ma do oświadczenia towarzystwo na czele z Panią Heleną i jej podlizywaczami: Panami Adamem i Maruchą. Czyżby był to spisek polskich: TVP+TVPolsat+TVN i obecnie rządzących w Polsce? Pani Heleno – proszę mnie osiwieć. Na Księżycu bywa ciemno, a ja jestem stary grzyb. A może jednak to Pani i ci Panowie pertraktujecie z diabłem dla jeszcze większej destrukcji. Ciekawe co na to kierownictwo parafii przy/dzięki której Pani poradnia działa.

  Odpowiedz
 2. … ten pasek z prawej strony (w wersji komp), to PROMOCJA Pani Heleny (jej bzdur i “pertraktacji z diabłem”) czy wiodąca “inicjatywa” lubliniecki.pl?

  Odpowiedz
  • To swego rodzaju promocja tej wybitnej felietonistki, felietony tej pani ukazywały się też z napisem “polecane” czy “wiadomości” a ja, jak babie od garów przystało z ciekawości zadałam pytanie dlaczego te a nie inne artykuły redakcja szczególnie podkreśla czyżby inne były mniej warte uwagi czytelnika ale moje zapytanie zignorowano nie zamieszczając nawet komentarza, no to wróciłam do garów.

   Odpowiedz
 3. Dodam tylko, w kwestii Pani Heleny pomieszania: Pani Helena pisze (21.11.2021), na tym samym portalu, tzn.: lubliniecki.pl, drugi akapit: “Co wyróżnia operację covid-19 spośród innych, … . Wyróżnia ją … Ruch aborcyjny, genderowy, równościowy, ekologizm, transhumanizm – wszystkie mające na celu depopulację świata!” Nikt inny nie chyba może wymyślić takiej “beczki”, tylko Pani Helena! Toć to naprawdę pakt z diabłem!

  Odpowiedz
  • >>Co wyróżnia operację covid-19 spośród innych, już realizowanych etapów, trwającego od lat – przewrotu cywilizacyjnego? Wyróżnia ją wielka “innowacyjność” i kompleksowość! Ruch aborcyjny, genderowy, równościowy, ekologizm, transhumanizm – wszystkie mające na celu depopulację świata! – fizycznie atakują różne grupy docelowe (choć ideologiczny jad sączą powszechnie). A “pandemia” – chwyta w swe macki każdego człowieka i na cywilizowanym Zachodzie, i w dalekiej Australii, czy Afryce, skutecznie opanowała też obie Ameryki i daleki Wschód.<<

   Odpowiedz
 4. Jak pisze Pani Helena: >>Co wyróżnia operację COVID? : No, cóż racjonalnych dowodów na istnienie “śmiercionośnej pandemii” jak nie było, tak i nadal — NIE ma!<<. Panie Julianie, za kogo się Pan ma? – co Pan za bezeceństwa tu pisze? na dodatek miesza w to instytucje państwowe jak Policja i GUS. Toż to wstyd i prowokacja. Ale z Pana bzdeciarz! Pani Helena tak powiedziała/napisała – tak ma być!!! Nawet sam Watykan, znaczy Papież Franciszek nie może mieć innego zdania niż Pani Helena!!! Kto ma inne zdanie niż Pani Helena to kłamca i LEWAK!!! Koniec. Kropka.

  Odpowiedz
 5. Panie Julianie. Przepraszam, że tak bezpośrednio, to może: Panie Julianie Werner, proszę napisać coś szerzej. Czy ma Pan cokolwiek do powiedzenia?, według siebie?, czy Pana wypowiedź jest zależna od … istnienia lubliniecki.pl? Nader młodociany Pan jest i może w tym karierę i zaistnienie swoje Pan widzisz i upatrujesz. Tegoż rozumiem możliwość bycia rubryki/kolumny dla tylko promującej wypowiedzi jedynie prawdziwej i wiernej idei Pani Heleny. Bo cóż oznacza istnienie prawej rubryki na tejże stronie (w wersji PC), gdzie tylko promocja NIEOMYLNEJ KIEROWNICZEJ idei JEDYNIE PRAWDOMÓWNYCH bezbłędnych myśli i poglądów Pani HELENY GRĘBACKIEJ. (Jak pisze Pani Maria: już coś o tym wspominał, ale postanowiła wrócić wg. zaleceń przyjaciele Pani Heleny, Pana Adama , do garów. Ja oferuję się tu postać na zmywaku) Pandemia jest, a może – jak Pan uważa(?) – nie ma pandemii? Ale skoro zamieszcza Pan (znaczy: lubliniecki.pl) powyższe dane to chyba jest? … a może? …hm?… nie ma? nowe obostrzenia są? – po co? Policja ma działać aby się ośmieszyć? Czy Pan pisząc to myśli? O czym…? o obostrzeniach? … o Pani Dyrektor Helenie? Zdania swojego Pan na ten temat nie ma? o prywatne nie pytam, ale być…? Pani Dyrektor Helena potrafi. Według Pani Dytrektor Heleny Grembackiej, jeśli dobrze rozumiem z Pani Dyrektor copy&paste: covid nie istnieje, pandemii nie ma. Wszyscy, którzy zaszczepili się na covid mają, jak Pani Dyrektor pisze: “… ma nieprawdziwą wizję świata i w matrixie serwowanym społeczeństwom od wielu dekad, widzi rzeczywistość?” – w tym również: Papież Franciszek. Wszyscy który się zaszczepił na covid! – to według Pani Dyrektor HELENY GREMBACKIEJ (powtórzę się) wszyscy to są: LEWACY? Nie wiem dlaczego, ale bardzo idee (choć nader inne???, a bliski w skrajności), a przy tym sposoby działania Pani Dyrektor Heleny kojarzą mi się, z niejaką (bo nie wiem której jest płci?/przedimka wg LGPT+ użyć) Kimś Martą Lempat. Chyba te osobniki, znaczy Pani Dyrektor Helena i Ktoś Marta w czymś są bardzo podobne! Czyżby w “matrixie serwowanym społeczeństwom od wielu dekad”, tak bardzo opatrznie postrzegają rzeczywistość? Czyżby była to toż kosmiczna nierzeczywistość? Uff…

  Odpowiedz
 6. janko przyjął Pana Juliana zaproszenie(?) do pisania felietonów? Czekam na ciekawe felietony signed by janko. Panie Werner, kpi Pan czy o drogę pyta? Panu nie odmawiam bycia dziennikarzem, ale… wybaczy Pan, ja się nie czuję (luźno komentować a pisać … jak trzeba – przypuszczam, że rozumie Pan różnice), a … uznanie/nazwanie Pani Heleny dziennikarką (przez niektórych) i zamieszczanie jej copy&paste fake news – toć to obraza, nie tylko dla Pana. Ciekawe kto z fundacji lubliniecki.pl zamieszcza na www to co wypoci Pani Helena.

  Odpowiedz
 7. Panie/Pani czy może Jakieś LGBT++.
  Czytać można nauczyć nawet komputer, ale czytać ze zrozumieniem … to dla niektórych wymiar kosmiczny. (Przy okazji: nie przypominam sobie kiedy brudzia wznieśliśmy.)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.