Koszęcin: “Włączeni w kulturę”. Udane zajęcia dla osób ze szczególnymi potrzebami w siedzibie ZPiT ŚLĄSK

Koszęcin: “Włączeni w kulturę”. Udane zajęcia dla osób ze szczególnymi potrzebami w siedzibie ZPiT ŚLĄSK

W dniach od 20 do 24 lipca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” zrealizowano pierwszy etap działań środowiskowych dedykowanych osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach projektu – zadania pn. “Włączeni w kulturę”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizowanie osób z niepełnosprawnościami poprzez organizację zajęć i różnokierunkowe warsztaty, które wpłyną na integrację uczestników oraz włączenie ich w życie społeczne, a także poszerzenie wiedzy, rozwinięcie pasji i umiejętności w dziedzinach artystycznych.

Program pierwszego turnusu działań dostosowany został do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dla dwóch grup instruktorzy przeprowadzili warsztaty edukacyjno-artystyczne: estetyki ruchu, kreatywno-plastyczne, teatralne, wokalno-muzyczne, taneczne, etnograficzne – zabawa w kostiumy, rehabilitacji-relaksacji, ogólnorozwojowe oraz działania wzmacniające kondycję, w tym nordic walking.

Uzupełnieniem szerokiego programu warsztatowego było zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie z przewodnikiem oraz organizacja integrującego spotkania uczestników przy ognisku.

Zadanie pn. „Włączeni w kulturę” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Na podstawie / zdjęcia: ZPiT Śląsk [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.