KOSZĘCIN: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. 30-latek przetransportowany do szpitala

KOSZĘCIN: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. 30-latek przetransportowany do szpitala

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek w rejonie Koszęcina. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym zderzył się z motocyklistą.

Jak informuje asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji  Lublińcu – do zdarzenia doszło około godziny 8.15 na drodze wojewódzkiej numer 907. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lublinieckiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat 56-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocykliście jadącemu z przeciwnego kierunku.

W wyniku zderzenia 30-letni kierowca motocykla marki Suzuki doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Częstochowie.

W 2020 roku motocykliści uczestniczyli w 2 075 wypadkach drogowych, w których zginęło 233 kierujących motocyklami i 11 ich pasażerów, a 1 699 motocyklistów i 180 pasażerów motocykli zostało rannych. Do 48,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstały z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Motocykliści byli sprawcami 927 wypadków, w których zginęło 158 osób, a 871 zostało rannych.

Pomimo, iż w porównaniu do roku 2019 statystyki dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów uległy poprawie, Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę – Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo – czytamy w komunikacie lublinieckiej KPP.

Na podstawie / zdjęcie: KPP Lubliniec

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.