KP PSP Lubliniec podała wstępne przyczyny sobotniego pożaru lakierni w miejscowości Mzyki

KP PSP Lubliniec podała wstępne przyczyny sobotniego pożaru lakierni w miejscowości Mzyki

Do zdarzenia doszło w sobotę 20 marca około godziny 10:30. W zgłoszeniu przyjętym przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu poinformowano o pożarze warsztatu samochodowego z lakiernią w Mzykach, w gminie Woźniki.

Po przyjeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że ogniem objęty jest cały budynek lakierni oraz zagrożone są, przylegające bezpośrednio do płonącego obiektu, budynki warsztatowe i pobliski budynek mieszkalny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania poprzez wyłącznik znajdujący się w tablicy rozdzielczej, wyniesieniu z budynku jednej butli z dwutlenkiem węgla oraz na ugaszeniu pożaru.

W końcowej fazie akcji usunięto na zewnątrz budynku nadpalone materiały palne i dogaszono je wodą. Następnie przeprowadzono prace rozbiórkowe. Na miejsce zadysponowano również załogę pogotowia energetycznego, która odłączyła zasilanie w zagrożonych budynkach – podsumowuje st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP Lubliniec.

Według informacji, którą otrzymaliśmy z lublinieckiej komendy PSP, przyczyną wybuchu pożaru było najprawdopodobniej pozostawienie materiałów palnych w bezpośrednim sąsiedztwie kotła grzewczego.

Do akcji zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lublińca, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Babienica, jeden zastęp OSP Psary, dwa zastępy OSP Kamienica Śląska, jeden zastęp OSP Kamieńskie Młyny, jeden zastęp OSP Boronów, dwa zastępy OSP Strzebiń oraz grupę operacyjną z KP PSP w Lublińcu.

Działania zakończono o godz. 14:18.

Zdjęcie: KP PSP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.