Kradł na terenie Lublińca. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Kradł na terenie Lublińca. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 43-latka, który w nocy z 7 na 8 maja 2019 r. włamał się do budynku przy ulicy Częstochowskiej w Lublińcu, dokonując kradzieży metalowych elementów wyposażenia pieca gazowego. 

Informację o włamaniu do budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego oficer dyżurny KPP Lubliniec otrzymał 8 maja, krótko po godzinie 8:00 rano. Przybyli na miejsce stróże prawa ustalili, że sprawca poprzez wybicie szyby w oknie na parterze, wszedł do wnętrza budynku skąd dokonał kradzieży elementów wyposażenia pieca gazowego.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do ustalania sprawcy. Rozpytano okolicznych mieszkańców oraz sprawdzono punkty skupu złomu na terenie miasta. To właśnie na terenie jednego z nich ujawniono przedmioty pochodzące z włamania – powiedział mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Ustalono również dane personalne i rysopis osoby, która przyniosła te elementy do punktu skupu. To były mieszkaniec Zabrza, obecnie osoba bezdomna.

Na podstawie wcześniejszych legitymowań i ustaleń funkcjonariuszy KPP Lubliniec co do możliwego miejsca przebywania sprawcy, kilka godzin po ujawnieniu włamania został on zatrzymany na terenie Lublińca. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.