Krwiobus przyjedzie do Lubszy! To już piąta akcja krwiodawstwa w gminie Woźniki [25.10]

Krwiobus przyjedzie do Lubszy! To już piąta akcja krwiodawstwa w gminie Woźniki [25.10]

W najbliższą niedzielę 25 października, w godzinach od 9:00 do 14:00, na terenie parkingu przy kościele św. Jakuba w Lubszy stacjonować będzie “Krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty rękodzieła artystycznego. Podczas akcji będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz dalszej rehabilitacji nastoletniej Patrycji Churas z Lubszy, która zmaga się z chorobą neurologiczną. Zbiórkę prowadzić będzie Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej.

Niedzielna akcja organizowana jest we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Skarbek”, który na stałe działa na terenie Bytomia i Radzionkowa, i który niedawno hucznie obchodził jubileusz 50 lat istnienia – Pół wieku czynienia dobra poprzez akcje krwiodawstwa, zbiórki dla potrzebujących, opiekę nad osobami starszymi i samotnymi, zasługują na podziękowanie i najszczersze gratulacje dla wieloletniego prezesa Klubu, pana Wiesława Białobrzeskiego – przyznał Michał Aloszko, Burmistrz Woźnik.

Na skutek pandemii pojawił się problem drastycznego braku krwi w szpitalach, dlatego serdecznie zapraszamy honorowych krwiodawców i inne osoby chętne do oddania krwi, aby zgłosiły się do naszego mobilnego punktu – zachęca Rafał Pietryga, sołtys sołectwa Dyrdy – koordynator wszystkich akcji organizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy.

Kandydaci muszą spełnić kilka warunków: nie mogą mieć jakichkolwiek objawów infekcji ani wcześniejszych kontaktów z osobami chorymi na Covid-19. Oprócz tego obowiązują standardowe zasady: należy być zdrową osobą w wieku 18 -65 lat, ważącą co najmniej 50 kg i posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi lepiej ograniczyć wysiłek fizyczny, warto wypić ok. 2 litry wody i koniecznie zjeść lekki posiłek. Trzeba pamiętać, że osoby chcące oddać krew w dniach poprzedzających nie mogą spożywać alkoholu ani leków.

Organizatorzy proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią (maseczki, dystans społeczny).

zdjęcie: wozniki.pl (arch. 2019)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.