Kto walczy z “mową nienawiści”

Kto walczy z “mową nienawiści”

Totalna opozycja w Polsce szybko zorientowała się, jak może dla swoich celów wykorzystać fakt zamordowania prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Najprawdopodobniej, kryminalne zabójstwo okrzyknięto w lewicowych mediach – „mordem politycznym”. Wykorzystuje się wypowiedź wdowy po zamordowanym i nagłaśnia, nie dbając o czas żałoby i przede wszystkim o prawdę, związaną z tym tragicznym wydarzeniem.

Bardzo mocne słowa, obnażające prawdziwy wizerunek totalnej opozycji, padły z ust ks. prof. Waldemara Cisło – przewodniczącego polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Dziś mówią o „mowie nienawiści” ci, którzy po katastrofie smoleńskiej sikali na znicze na Krakowskim Przedmieściu, którzy profanowali krzyż, darli Biblię, którzy wystawiają sztukę „Klątwa”.

„Klątwa” oczywiście nadal ma się dobrze. Wszyscy podatnicy w Polsce składają się na to, żeby była w repertuarze Teatru Powszechnego w Warszawie w lutym od 1-go do 3-go! I tylko w spektaklu wystawionym w kilka dni po śmierci Pawła Adamowicza, jednorazowo, zastąpiono scenę „zbiórki pieniędzy na wynajęcie mordercy dla zabicia Jarosława Kaczyńskiego”- chwilą ciszy. Rzecznik prasowy Teatru tłumaczy nam, że to tylko „formuła artystyczna”, którą trzeba dobrze zrozumieć! Tak jak i inne prymitywnie wulgarne lub pornograficzne sceny. Ale w ramach walki z „mową nienawiści” zapowiedziano szeroką akcję w szkołach, nie uzgadniając oczywiście niczego z rodzicami uczniów! Młodzież pewnie będzie „edukowana” także i w tym, jak rozumieć takie sceny!

Czy może jednym z punktów na froncie „walki z mową nienawiści” jest też propozycja wprowadzenia w Warszawie tzw. Karty LGBT plus? No, cóż jest to pewnie bardzo nagląca potrzeba naszej stolicy!

Prof. Jacek Hołówka „polityczną poprawność” określił jako „akt agresji w stosunku do języka i jasnego myślenia”! I ta definicja wiele tłumaczy!

 1. I pani ma czelność cytować Orwella??? Przy tym co wyprawia władza, której pani jest poplecznikiem???

  Odpowiedz
  • Helena

   Wybór tego rewelacyjnego cytatu i zmieszczenie całości zawdzięczam Panu Ireneuszowi! Dzięki serdeczne!
   Witam Pana Jana!
   Bardzo jestem ciekawa Pana poglądu na to, “co wyprawia władza”. Bo mnie coraz bliżej do Narodowców i Pani Kai Godek!

   Odpowiedz
   • Jest takie powiedzenie, przypisywane a to Bismarckowi, a to Piłsudskiemu: “kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk…synem”.
    Bardzo dużo w tym prawdy.
    Była pani socjalistką?

    Odpowiedz
    • Absolutnie niczego nie sugeruję. Bo być może mylnie to pani odczyta.
     Chodzi mi jedynie o zachowanie władz i pani odwołanie do narodowców.

     Odpowiedz
     • Helena

      U Orwella (w przytoczeniach i w tłumaczeniu:) też to przeczytałam: ” kto się raz sk…, ten zostanie k…”! To działa na charakter człowieka jak “mord założycielski” – tak samo mocno! Ale polityk ze mnie żaden, a od jakiegoś czasu mam świadomość, że polityka to jedna wielka “ustawka’! A Narodowcy, to w ogromnej większości młodzi ludzie, mający ideały, które teraz nachalnie i ustawowo są “wkładane w psią kupę”! Bliskie mi są poglądy Narodowców i oni sami ze swoją pasją, ale obawiam się, że mogą zostać wykorzystani w politycznych grach! I wielu z nich stanie się cynikami!

 2. fajny bełkocik….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.