Łączna liczba zgonów w powiecie lublinieckim wzrosła do 50. [raport PSSE: 20.11. godz. 10:30]

Łączna liczba zgonów w powiecie lublinieckim wzrosła do 50. [raport PSSE: 20.11. godz. 10:30]

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublińcu opublikowała kolejny raport dotyczący sytuacji epidemicznej w powiecie lublinieckim. 

W najnowszym komunikacie poinformowano o 46 nowych zakażeniach wirusem Sars-Cov-2. Notujemy przy tym tylko dwa nowe ozdrowienia.

W ogólnym bilansie liczba aktywnych zachorowań na terenie powiatu lublinieckiego wzrosła o 41 i sięga obecnie 563.

Zmianie uległa liczba osób poddanych kwarantannie – dzisiaj to 1 096 mieszkańców, a więc o 40 więcej niż w poprzednim komunikacie lublinieckiego Sanepidu. Zwiększyła się liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym (izolacja). Liczba mieszkańców przebywających w szpitalach zakaźnych z powodu podejrzenia zakażeń wirusem Sars-Cov-2 utrzymała się na poziomie 10.

PSSE podała również informację o kolejnych zgonach. W lublinieckim szpitalu zmarło trzech mężczyzn w wieku 80, 70 i 66 lat, zamieszkałych w naszym powiecie. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące. Od 31 marca notujemy łącznie 50 zgonów z powodu wirusa Sars-Cov-2 lub ze względu na jego współwystępowanie z innymi chorobami.

Sytuacja w Polsce: Minionej doby na terenie kraju zanotowano 22 464 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 2 666 w województwie śląskim – informuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, a 477 zmarło z powodu współistnienia COVID z innymi chorobami. Liczba zakażonych w całej Polsce sięga obecnie 819 262 / 12 714 (wszystkie pozytywne przypadki / w tym osoby zmarłe).

Poprzednie raporty dla powiatu lublinieckiego: TUTAJ

Województwo Śląskie: TUTAJ

Polska i świat w czasie rzeczywistym: TUTAJ

zdjęcie: SP ZOZ L-c [arch.]

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.