LUBECKO: W czwartek Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

LUBECKO: W czwartek Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

15 sierpnia, W Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku odbędzie się Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia ustanowienia kościoła w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej. Sanktuarium z cudownym medalionem Matki Boskiej Lubeckiej słynącym z wielu łask i cudów gromadzi pielgrzymów i gości, którzy powierzają Jej swoje problemy i troski oraz dziękują za okazaną pomoc i łaski. Uroczystość odpustowa jest czasem szczególnych łask i kultywuje tradycje śląskie. Podczas każdej Mszy św. błogosławione będą zioła i kwiaty.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Godz. 6:00 – Msza św. recytowana w Sanktuarium,
Godz. 7:00 – Msza św. w Sanktuarium,
Godz. 9:00 – Msza św. przy ołtarzu polowym w intencji Parafian z Ciasnej i Jeżowej,
Godz. 11:00 – Uroczysta Suma Odpustowa przy ołtarzu polowym w intencji Pielgrzymów i Parafian,
Godz. 16:00 – Msza św. w Sanktuarium.

Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Diecezji Gliwickiej Andrzej Iwanecki. Podczas uroczystości można będzie nabyć pamiątki z Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej, a w szczególności nową książkę o sanktuarium zatytułowaną “Idźmy, tulmy się jak dziatki”, wydaną z okazji tegorocznego jubileuszu.

Po odwiedzinach u Matki Boskiej Lubeckiej w Sanktuarium, organizatorzy zachęcają do odwiedzenia grobu ” Dziołszki z Kanusa” – Franciszki Ciemiengi, znajdującego się przy Sanktuarium.

W piątek 16 sierpnia 2019 r. o godz. 9:00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych spoczywających na cmentarzach naszej Parafii, a po niej na procesję na cmentarz.

W dzień odpustu można będzie obejrzeć stare maszyny rolnicze w małym skansenie w  na terenie Probostwa – wejście od strony ul. Stawowej.

Serdecznie zapraszają
Duszpasterze
oraz Parafianie Parafii Lubecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.