LUBITEKA: Początek kwietnia pod znakiem atrakcji!

LUBITEKA: Początek kwietnia pod znakiem atrakcji!

Trening uważności Mindfulness dla dzieci i rodziców, muzyczny koncert “Ach… wiosna”, Zakodowana Biblioteka oraz Wielkanocne Warsztaty Plastyczne – to najważniejsze wydarzenia zorganizowane w pierwszych dniach kwietnia w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu. Przed nami kolejne atrakcje… 

.

TRENING UWAŻNOŚCI MINDFULNESS DLA DZIECI Z RODZICAMI

7 kwietnia już po raz trzeci spotkali się na warsztatach Mindfulness (uważność) rodzice z dziećmi w ramach projektu ZAKODOWANA BIBLIOTEKA dofinansowanego przez Fundacja BGK w programie “Na dobry początek” 2021.

Pod okiem doświadczonej trenerki Teresy Moryson uczestnicy spotkań uczą się prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń, zabaw i zadań uczących spokoju, sztuki panowania nad myślami i emocjami oraz bycia „tu i teraz”. Wspólne odkrywanie uważności jest ciekawą przygodą i pomostem wspierającym relację rodzic – dziecko. To wspaniała umiejętność, by być spokojniejszym i bardziej obecnym z dzieckiem, wiązać i dostrzegać sygnały dziecka, zmniejszać stres i niepokój oraz czuć się bardziej pozytywnym i żywym.

Mindfulness to żadna wyjątkowa ideologia, to po prostu zatrzymanie się w celu dostrzeżenia tego wszystkiego, co związane jest z naszym życiem. Niby takie zwyczajne, a niestety tak rzadkie we współczesnym, zaganianym świecie.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Na dobry początek” 2021.

ACH…WIOSNA!!! MUZYCZNY KONCERT

W czwartkowe południe 8 kwietnia w Lubitece odbył się wiosenny koncert muzyczny w wykonaniu artystów z zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych.

Wiosenne piosenki to niesamowita mieszanka brzmień, uczuć, nastroju, pejzażu, zapachu, wspomnień, których na co dzień doświadczamy. Podczas koncertu wykonawcy dostarczyli publiczności mnóstwo pozytywnych emocji, a jego energia i świeżość wprowadziła słuchaczy w doskonały nastrój. Był to prawdziwy pokaz umiejętności muzycznych i wokalnych, ale przede wszystkim miło spędzone popołudnie dla wszystkich przybyłych na koncert.

Cieszymy się, że współpraca PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych owocuje kolejnymi wydarzeniami. Był to już trzeci koncert zorganizowany w naszej LUBITECE.

ZAKODOWNA BIBLIOTEKA

W miniony piątek 8 kwietnia najmłodsi uczestniczyli w zajęciach wprowadzających do kodowania i programowania, ucząc się przy tym języka angielskiego. Poprzez zabawową formę zdobywali umiejętności lepszego radzenia sobie z nowymi technologiami.

Zajęciom zawsze towarzyszy literatura. Prowadzące panie Iwona Śleziona-Plawgo i Aleksandra Błaśkieiwcz przygotowały ćwiczenia i zabawy do opowiastki Molly the Monkey gives Bananas to her friends (Małpka Molly daje przyjaciołom banany). Głównymi bohaterami spotkania były małe roboty edukacyjne – Photon sterowany za pomocą tabletu oraz Ozoboty i Geniboty. Te nowoczesne i innowacyjne zabawki edukacyjne dały uczestnikom mnóstwo radości podczas ich obsługi. Zapoznali się z ich możliwościami na tyle, by samodzielnie planować trasę i zadania, jakie miały wykonać. Dzieci bardzo zaangażowały się w zabawę i entuzjastycznie reagowały na wykonywane przez roboty czynności.

Zajęcia z nauki podstaw kodowania i programowania są świetną zabawą, która poszerza horyzonty i uczy kreatywności. Dzieci współpracują ze sobą, poznają literaturę i podstawowe angielskie słówka.

Spotkania prowadzone w atrakcyjnej formie zabawy i eksperymentowania realizowane są w ramach projektu ZAKODOWANA BIBLIOTEKA dofinansowanego przez Fundacja BGK w programie “Na dobry początek 2021”.

Kolejne zajęcia odbędą się w piątek o godzinie 16.00 w następujących terminach:

  • 22 kwietnia Spike the Sparrow builds his nest (Wróbelek Spike buduje swoje gniazdo)
  • 29 kwietnia Kay the Kitten goes on a long weekend (Kotek Kay wyjeżdża na długi weekend).

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Na dobry początek” 2021. Szczegóły TUTAJ [Facebook]

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE

9 kwietnia w Lubitece odbyły się warsztatów plastyczne Vedic Art, z zakresu malowania emocjami pod nazwą “WIELKANOCNA PISANKA”. Dzieci wykonały piękne, duże wielkanocne jajko z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Uczestnicy nie musieli umieć malować, znać technik malarskich, po prostu brali farby, spontanicznie wybierali kolory, układali je w kształty dzięki czemu powstała ta piękna ozdoba pod czujnym okiem prowadzącej pani Klaudii Madury.

ZAPOWIEDZI!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza na

WTORKI Z PASJAMI: SŁOWENIA – KRAJ NA CZTERY PORY ROKU
O tym urokliwym kraju, który ma wspaniałe, zwłaszcza dla miłośników przyrody atrakcje oraz czarujących miast i miasteczek i jest najbardziej zielonym państwem na świecie opowie Anna Spiczak we wtorek 19 kwietnia o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Zapraszamy do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki!
Lubisz rozmawiać o literaturze, a może wolisz słuchać, jak inni opowiadają o swoich wrażeniach po lekturze? Przyjdź do nas 22 kwietnia o godzinie 17.00. Spotkania klubu odbywają się raz miesiącu. Do dyskusji o książkach może dołączyć każdy. Formuła spotkań jest luźna i ma sprzyjać swobodnym rozmowom o lekturze. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki to polski odpowiednik zainicjowanej w Wielkiej Brytanii akcji reading groups czyli bardzo popularnych grup czytelniczych. Moderatorem klubu jest Mariola Widera.

ZEBRAŁA i ZREDAGOWAŁA: KATARZYNA LUBOSZ [MPBP Lubliniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.