LUBLINIEC: Już 22 kwietnia impreza integracyjna dla miłośników ŻEGLARSTWA. Zgłoś swój udział

LUBLINIEC: Już 22 kwietnia impreza integracyjna dla miłośników ŻEGLARSTWA. Zgłoś swój udział

W piątek 22 kwietnia odbędzie się impreza integracyjna przeznaczona dla miłośników żeglarstwa pochodzących z terenu powiatu lublinieckiego.

Celem spotkania jest konsolidacja środowiska żeglarskiego oraz promowanie tej formy wypoczynku.

W trakcie imprezy zaplanowano m.in. morskie opowieści oraz sporą dawkę charakterystycznej muzyki żeglarskiej (szanty). Planowany jest również koncert, który uzależniony będzie jednak od liczby uczestników, przy czym ilość miejsc jest ograniczona.

Żeglarska impreza odbędzie się w jednej z lublinieckich restauracji (szczegółowe informacje udzielone zostaną osobom chcącym uczestniczyć w wydarzeniu). Udział w spotkaniu jest płatny. Warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie patentu żeglarskiego lub czynne uprawianie żeglarstwa.

Organizatorzy zapraszają do współpracy sponsorów chcących wspomóc organizację planowanego koncertu.

Zgłoszenia: LBP@interia.pl / telefon 503 712 479

KONCERT:

Henryk Czekała – pseudonim: “Szkot”. Polski artysta, szantymen, jeden z głównych przedstawicieli sceny folku morskiego szanta. Od 1985 występuje jako wokalista w zespole Mechanicy Shanty. Był także członkiem, współzałożycielem i szantymenem zespołu Ryczące Dwudziestki, przez pewien czas występując w obu formacjach. Od około 2004 roku prowadzi też autorski projekt Szkocka Trupa, do którego zaprasza wielu muzyków, znanych ze sceny marynistycznej i folkowej. Jest tłumaczem i autorem wielu polskich wersji znanych szant i piosenek żeglarskich [za: wikipedia.pl]

Zdjęcie powyżej, dzięki uprzejmości: Andrzej Klimek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.