Lubliniec: Korzystne dofinansowanie i 14 przenośnych komputerów w ramach wsparcia dla uczniów z Ukrainy

Lubliniec: Korzystne dofinansowanie i 14 przenośnych komputerów w ramach wsparcia dla uczniów z Ukrainy

W Urzędzie Miejskim w Lublińcu rozstrzygnięto procedurę Zapytania Ofertowego na zakup i dostawę 14 sztuk komputerów przenośnych (laptopów) wraz z oprogramowaniem i wieczystą licencją.

Urządzenia trafią do szkół prowadzonych przez Miasto dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach projektu “Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Lubliniec, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”.

Sprzęt stanowić będzie wsparcie dla dzieci z Ukrainy uczęszczających do lublinieckich placówek. Komputery pozostaną na wyposażeniu poszczególnych szkół.

Całość środków przeznaczonych na realizację zadania wyniosła ponad 49 tysięcy złotych. Finansowy wkład własny po stronie Miasta to 10% (ponad 4,9 tysiąca złotych).

Spośród 14 podmiotów, na etapie wyboru wykonawcy najkorzystniejszą ofertę 28.895,00 złotych przedstawiła firma z Poznania.

Ze względu na to, że wniosek o dofinansowanie był tzw. wnioskiem ryczałtowym, spoczywa na nas jedynie obowiązek rozliczenia samego zakupu komputerów, natomiast zaoszczędzone środki pozostaną już w budżecie Miasta i będą przeznaczone na inne potrzeby w obszarze edukacji – podkreśla w rozmowie z Lublinieckim.pl Sebastian Majdzik, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.