Najgorsza ulica w Lublińcu? “Urąga godności mieszkańców!” – grzmi autor listu skierowanego do Burmistrza

Najgorsza ulica w Lublińcu? “Urąga godności mieszkańców!” – grzmi autor listu skierowanego do Burmistrza

Kiedy w końcu ulica Majdanek, a dokładnie jej nawierzchnia, osiągnie standardy XX wieku? O standardzie europejskim XXI wieku nawet nie marzę – przyznaje w swoim liście mieszkaniec korzystający z zakładki “Pytania do Burmistrza”, aktualizowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego. 

Łatwo zarzuca się brak działania Burmistrzowi, choć proces komunalizacji [ulicy Majdanek – przyp. red.] trwał ponad 12 lat i nie był zależny od władz miasta – odpowiada Edward Maniura. 

Pan Dariusz przekonuje, że stan nawierzchni ulicy Majdanek “urąga godności mieszkańców Lublińca”. Podkreśla, że przy ulicy Majdanek znajdują się m.in. przychodnia lekarska, apteka, przedszkole czy urząd pracy. Poruszają się po niej m.in. osoby w podeszłym wieku czy niepełnosprawne.

– Widać, za nic ich problemy ma Urząd Miasta od ponad 50 lat – uważa autor listu.

– Łatwo zarzuca się brak działania Burmistrzowi, choć proces komunalizacji trwał ponad 12 lat i nie był zależny od władz miasta – ripostuje Edward Maniura.

Jak poinformował w swojej odpowiedzi, dopiero pod koniec 2022 roku wojewoda skomunalizował miastu działki stanowiące ulicę Majdanek. W tym roku, po zabezpieczeniu środków w budżecie miasta, ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej ulicy, rozstrzygnięty 4 lipca. Koszt sporządzenia dokumentacji sięgnął 68 634 złotych brutto.

Dokumentacja ma być gotowa do 31 stycznia 2024 roku. Następnie będziemy szukać środków na zrealizowanie inwestycji – zapowiada Burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.