Nie pomogła nowa sygnalizacja świetlna. Mercedes uderzył w dwa pojazdy przejeżdżające przez obwodnicę Lublińca

Nie pomogła nowa sygnalizacja świetlna. Mercedes uderzył w dwa pojazdy przejeżdżające przez obwodnicę Lublińca

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ulicą Marii Curie Skłodowskiej w Lublińcu. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe. Dwie osoby przetransportowano do szpitala. 

Według wstępnych informacji, 73-letni mieszkaniec woj. opolskiego, jadący od strony Tarnowskich Gór samochodem osobowym marki Mercedes, najprawdopodobniej nie zastosował się do czerwonego światła wyemitowanego przez system sygnalizacji świetlnej, doprowadzając do zdarzenia z prawidłowo jadącymi samochodami osobowymi marki Audi i Skoda – przejeżdżającymi przez skrzyżowanie na świetle zielonym.

Wypadek spowodował utrudnienia w rejonie skrzyżowania. W trakcie prowadzonych działań wprowadzono ruch wahadłowy. W wyniku zdarzenia obrażeń doznali kierowcy Mercedesa i Skody. Zostali oni przetransportowani do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego – informuje asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Jeden z pojazdów uszkodził fragment systemu sygnalizacji.

Szczegółowe przyczyny oraz przebieg wypadku wyjaśniać będą lublinieccy śledczy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lublińcu, jeden zastęp OSP Solarnia, jeden zastęp OSP Lubliniec oraz jeden zastęp Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec – wymienia mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP Lubliniec.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu samochodem marki Mercedes oraz kierującemu samochodem marki Skoda a następnie na przekazaniu poszkodowanych Zespołom Ratownictwa Medycznego, kierowaniu ruchem drogowym na czas prowadzonych działań, usunięciu płynów eksploatacyjnych oraz na uprzątnięciu z jezdni pozostałości po wypadku.

Działania zakończono o godz. 15:50.

Zdjęcie: OSP Lubliniec

  1. Niechaj na początku sprawdzą jak sygnalizacja szybko się zmienia podobnie jest koło McDonalda

    Odpowiedz
  2. Polać plastrowi, koło McDonald aż się prosi o kolejnych zabitych, w szczególności pieszych i rowerzystów którzy mają w tym samym momencie zielone światło co skręcający samochodami.

    Odpowiedz
  3. Brawo panie Werner, więcej takich pomysłów to będzie jeszcze więcej poszkodowanych. Se światła u siebie w Sierakowie postaw.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.