Lubliniec: Nocny zlot fanów motoryzacji. Dobra zabawa… i 52 mandaty karne wystawione przez policję

Lubliniec: Nocny zlot fanów motoryzacji. Dobra zabawa… i 52 mandaty karne wystawione przez policję

W sobotni wieczór na terenie parkingu centrum handlowego przy ulicy Lisowickiej w Lublińcu odbył się zlot sympatyków motoryzacji. Pomimo – jak relacjonują organizatorzy przedsięwzięcia – dobrego nastroju oraz pozytywnej energii, nie obyło się bez policyjnych interwencji drogowych.

Fani samochodów i motocykli mogli zaprezentować swoje maszyny – od kultowych, zmodernizowanych Fiatów 126-P, po efektowne pojazdy najnowszej generacji – a przy okazji wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania, którzy w dużej liczbie pojawili się na terenie parkingu.  

W trakcie imprezy policjanci z Lublińca, Tarnowskich Gór i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach, monitorujący drogi dojazdowe w rejonie imprezy pod kątem naruszeń prawa przez uczestników zlotu, przeprowadzili łącznie 55 kontroli.

– Wynikiem było wystawienie 52 mandatów karnych, związanych głównie z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Zatrzymanych zostało 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

To nie wszystkie działania, które tej nocy podejmowali mundurowi.

Około godziny 23.00 w pobliskich Lisowicach funkcjonariusze drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego – W trakcie sprawdzenia stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą Volkswagena 19-latka policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Lublińca nie posiada uprawnień do kierowania – podkreśla asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej KPP. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za swoje postępowanie.

Policjanci zapowiadają kolejne zdecydowane działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa na drodze i walkę z nietrzeźwymi kierującymi oraz apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zdrowy rozsądek i przewidywanie skutków swojego zachowania.

“Nasza pasja się rozwija… – aby nadrobić zaległości także z wszystkimi, którzy nie mogli wziąć udziału w zlocie podczas tego weekendu… – mamy już pomysły na kolejne spotkanie. Na szczegóły przyjdzie czas niebawem” – poinformowali organizatorzy imprezy w portalu Facebook.

Na postawie: lubliniec.policja.gov.pl / Facebook

Zdjęcie: KPP Lubliniec

  1. Treść artykułu wyssana z palca, brak jakiego kolwiek kontaktu ze strony redakcji, numery kontaktowe nie istnieją, skończcie pisać te brednie inaczej zostaniecie zgłoszeni w odpowiednie miejsce, pozdrawiamy środkowym palcem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.