Lubliniec: Przetrwali obostrzenia, zmienili siedzibę i wznowili zajęcia. Podopieczni “Klubu Seniora” wciąż pełni energii! [ZDJĘCIA]

Lubliniec: Przetrwali obostrzenia, zmienili siedzibę i wznowili zajęcia. Podopieczni “Klubu Seniora” wciąż pełni energii! [ZDJĘCIA]

W maju tego roku podopieczni Domu Dziennego Pobytu “Klub Seniora” w Lublińcu powrócili do swoich zajęć po przymusowym zawieszeniu działalności spowodowanym pandemią koronawirusa.

Pracownicy DDP wykorzystują wszelkie możliwości, by zaktywizować lublinieckich seniorów i pomóc im w powrocie do normalności. Dodatkową motywacją były przenosiny do nowej siedziby. Efekty są znakomite!

Metodą małych kroków wprowadzane są działania, które dotąd stanowiły pewne, standardowe punkty w ofercie dydaktyczno-rekreacyjnej. A to wszystko jest możliwe, łatwiejsze w organizacji i bardziej bezpieczne, ponieważ zdecydowana większość klubowiczów i pracowników jest zaszczepiona przeciwko Covid-19 – zaznaczają pracownicy placówki.

Mijający miesiąc okazał się dla podopiecznych DDP “Klub Seniora” krokiem milowym i obfitował w liczne inicjatywy i atrakcje.

Seniorzy, już po przeprowadzce do nowej siedziby, znajdującej się na terenie Szpitala Neuropsychiatrycznego, intensywnie ćwiczyli fizycznie z wykorzystaniem gum oporowych w ramach projektu “Powrót do zdrowej normalności”.

Wypracowana kondycja stała się również podstawą do rozpoczęcia w połowie miesiąca przygody z Nordic Walking – drugim działaniem przewidzianym w projekcie. Na ten cel Stowarzyszenie „Złote Lata” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało fundusze z budżetu gminy Lubliniec w ramach otwartego konkursu na realizację zadania publicznego: ochrona i promocja zdrowia.

Klubowicze wzięli również udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zamkowego w Pszczynie i ogrodów “Kapias” w Goczałkowicach-Zdroju. Podobnie jak przed pandemią, mieli okazję zobaczyć nowe miejsca i zmienić klimat, ciesząc się świeżym powietrzem, pięknymi widokami i możliwością obcowania z historią.

Ponadto, wykorzystując sprzyjającą aurę, zorganizowany został wyjazd edukacyjno-rekreacyjny na teren Łowiska “Leśnica”, gdzie w otoczeniu przyrody seniorzy zorganizowali piesze wędrówki, słuchali mini-wykładów o tematyce żywieniowej i zdrowym stylu życia oraz raczyli się… grillowanym pstrągiem!

Gwarniej zrobiło się także w klubowej pracowni ceramicznej, w której za sprawą ubiegłorocznej darowizny wydawnictwa AGORA powstają kolejne “wypieki” oraz pierwsze dzieła o tematyce świątecznej.

Liczymy na to, że dalsza część roku również będzie sprzyjać podopiecznym DDP “Klub Seniora” – podkreślają pracownicy “Klubu Seniora”

OFICJALNA STRONA DDP “Klub Seniora”: TUTAJ 

Czytaj również:

Lubliniec: “Klub Seniora” wznawia działalność w tymczasowej siedzibie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.