Lubliniec: Radny Gabriel Podbioł przekonał Burmistrza. Nowy sposób na znicze zużyte na cmentarzach komunalnych

Lubliniec: Radny Gabriel Podbioł przekonał Burmistrza. Nowy sposób na znicze zużyte na cmentarzach komunalnych

Stojaki na zużyte lampiony umożliwią i zachęcą mieszkańców do ich ponownego wykorzystania – przekonuje radny Rady Miejskiej, Gabriel Podbioł w Zapytaniu skierowanym do Burmistrza Lublińca, Edwarda Maniury. 

Pełniący funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Gabriel Podbioł podkreślił, że – Osoby, które sprzątają groby bliskich i zmieniają na nich dekoracje, będą mogły podzielić się zniczami z innymi – W uznaniu radnego klubu “Z Burmistrzem dla Lublińca”, dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że zniczy pozostawionych na stojakach będzie można używać nieodpłatnie – Pozwoli to osobom mniej zamożnym na udekorowanie nagrobków swoich bliskich – dodał Gabriel Podbioł.

W swoim Zapytaniu wskazał jednocześnie na korzyści dla środowiska naturalnego. Jak zauważył, pozostawianie zniczy na przygotowanych stojakach wpłynie na zmniejszenie ilości odpadów oraz kosztów wywozu z terenu lokalnych nekropolii.

Zarządca cmentarzy komunalnych, Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa zakupi i zamontuje wnioskowane stojaki na cmentarzu przy ul. Spokojnej oraz przy ul. Kokotek w Lublińcu – zapowiedział Burmistrz Lublińca, Edward Maniura w odpowiedzi na Zapytanie radnego.

Przypomnijmy, że 28 października ubiegłego roku Rada Miejska w Lublińcu przyjęła uchwałę podwyższającą, po raz pierwszy od 11 lat, opłaty za usługi pogrzebowe i pokrewne na lokalnych cmentarzach komunalnych. Projekt uchwały: TUTAJ / Wyniki głosowania: TUTAJ

Zdjęcie archiwum. Dzięki uprzejmości red. Lubliniec Nasze Miasto

  1. Bardzo dobry pomysł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.