Lubliniec: Remont chodników, parking dla policjantów oraz naprawa balkonu i montaż klimatyzacji w Urzędzie Miejskim

Lubliniec: Remont chodników, parking dla policjantów oraz naprawa balkonu i montaż klimatyzacji w Urzędzie Miejskim

W przeciągu dwóch miesięcy Miasto Lubliniec zrealizuje remont chodnika przy ulicy Grunwaldzkiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Cyrana do skrzyżowania z ulicą 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty (58.707,90 zł. brutto) oraz rozbudowę chodnika przy ulicy Karola Miarki (5.579,28 zł brutto).

W najbliższym czasie dojdzie również do reorganizacji miejsc parkingowych w rejonie budynków Banku PKO oraz Komendy Powiatowej Policji, z wyszczególnieniem stanowisk dla klientów banku oraz funkcjonariuszy KPP.

Zmiany nastąpią w gmachu Urzędu Miejskiego. Zaplanowano tutaj remont posadzki balkonu ponad wejściem głównym (3 tys. złotych), a także instalację urządzeń klimatyzacyjnych w trzech pomieszczeniach biurowych (8.450,00 złotych).

.

Kostka brukowa zamiast wysłużonych płyt

Na długości 510 metrów ulicy Grunwaldzkiej zaplanowano rozbiórkę dotychczasowego chodnika zbudowanego z płyt betonowych wraz z obrzeżami, wykonanie koryta o głębokość 15 cm na całej szerokości chodnika, regulację pionową studzienek, wykonanie podbudowy chodnika a następnie montaż nowych obrzeży betonowych i nawierzchni z kostki brukowej o grubości 8 centymetrów. Z kolei chodnik przy ulicy K. Miarki rozbudowany zostanie na długości 40 metrów – inwestycja obejmować będzie podobne prace jak w przypadku chodnika przy ulicy Grunwaldzkiej.

Miejsca parkingowe dla funkcjonariuszy Policji i klientów Banku PKO

17 czerwca br. Burmistrz Lublińca Edward Maniura spotkał się z dyrektorem Banku PKO, właścicielem budynku i Komendantem Powiatowym Policji w sprawie parkingów znajdujących się w otoczeniu placówki. Ustalenia dotyczyły parkingu naprzeciw lublinieckiej komendy – Ten parking będzie dostępny dla klientów PKO, natomiast Policja będzie miała wyznaczone sześć miejsc przy ul. Paderewskiego, przy starym wejściu do budynku banku PKO – poinformował Burmistrz w korespondencji z lublinieckim.pl

Remont balkonu i “klima” w gabinetach

Wiekowy budynek Urzędu Miejskiego w Lublińcu, wzniesiony około 1900 roku, przejdzie remont posadzki balkonu oraz wejścia głównego – Przeciekający balkon powoduje uszkodzenia sklepienia ponad wejściem do Urzędu oraz filarów – podkreślił Sekretarz Miasta Lublińca, Józef Korpak.

W odrębnym postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę montażu klimatyzacji. Urządzenia zainstalowane zostaną w trzech pomieszczeniach Urzędu Miejskiego: w Wydziale Finansowym znajdującym się na drugim piętrze (poddasze), oraz na pierwszym piętrze – w gabinecie Sekretarza Miasta oraz w gabinecie Anny Jonczyk – Drzymała, zastępcy Burmistrza.

Urządzenia instalowane są sukcesywnie w poszczególnych biurach. Na parterze Urzędu Miejskiego znajduje się dziewięć biur bez klimatyzacji, natomiast na pierwszym piętrze było to dotychczas pięć pomieszczeń. Na piętrze drugim klimatyzacja zamontowana zostanie w ostatnim z biur – wymienia Józef Korpak.

Bez szans na podjazd dla niepełnosprawnych? 

W odpowiedzi na nasze zapytanie prasowe, sekretarz Józef Korpak poinformował, że na chwilę obecną nie przewiduje się montażu podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Architektura budynku, m.in. bardzo wysoki parter, którą należy zachować, utrudnia wykonanie podjazdu. Wykonanie podjazdu przy wejściu głównym wymaga realizacji podjazdu na zewnątrz i wewnątrz budynku, gdzie znajduje się zbyt krótki przedsionek. Wykonanie podjazdu zgodnie z normami spowodowałoby, że sam podjazd musiałby być zawiły i składać się zarówno z podjazdów jak i podestów spoczynkowych, które powodowałyby kolizję w ciągu komunikacyjnym (ścieżka pieszo – rowerowa) przylegającym bezpośrednio do budynku. Podobna sytuacja panuje przy wejściu bocznym – wyjaśnia sekretarz Miasta.

Józef Korpak podkreślił jednocześnie, że utworzone w 2020 roku Centrum Obsługi Mieszkańców, zlokalizowane w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego, zapewnia obsługę osób niepełnosprawnych, ponieważ w tym miejscu nie występują bariery architektoniczne.

  1. super kolejny parking dla policjantów… a petenci do Centrum Obsługi Mieszkańca lub Starostwa nadal nie mają gdzie parkować… a tej Pani po co klimatyzacja w biurze skoro non stop chodzi po mieście i fotki sobie robi ? z drugiej strony jeżeli parking przy policji na oświęcimskiej został wyremontowany przy okazji Park and Ride za unijne pieniądze to dlaczego jest on tylko dla Policji ?

    Odpowiedz
  2. po co klimatyzacja dla wiceburmistrz skoro ona całymi dniami biega po tym grajdołku i za nasze pieniądze lansuje się na fejsbuku. lepiej tą klimatyzację oddać pracownikom którzy ciężko pracują w tle

    Odpowiedz
  3. Same z****ne pisowskie komentarze

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.