Lubliniec: Seria włamań do garaży i samochodów. Nie wszystkie były… zabezpieczone przez właścicieli

Lubliniec: Seria włamań do garaży i samochodów. Nie wszystkie były… zabezpieczone przez właścicieli

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za serię kradzieży i włamań, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Lublińca. Sprawcy działali pod osłoną nocy. Włamywali się do samochodów i garaży, z których zabierali znalezione, cenne przedmioty – poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Funkcjonariusze ustalili, że przestępstw dokonywała 25-letnia mieszkanka Bytomia wraz z jej 19-lenim znajomym.

Sprawcy często wykorzystywali fakt, że nie wszyscy mieszkańcy zamykają na klucz swoje garaże i samochody stojące na posesjach. W garażach znajdowali kluczyki do zaparkowanych wewnątrz pojazdów. W jednym przypadku sprawcy dokonali kradzieży pojazdu, który na szczęście dla właściciela został szybko odzyskany przez śledczych – podkreśla asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej komendy.

Przestępcy zostali zatrzymani rankiem 25 stycznia w jednym z mieszkań na terenie Lublińca, a następnie trafili do policyjnego aresztu – Szybko wyszło na jaw, że zatrzymany 19-latek jest osobą poszukiwaną, gdyż nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego – dodaje rzecznik KPP Lubliniec.

Po wykonaniu wszystkich czynności mężczyzna został odwieziony do wyznaczonej przez Sąd placówki, natomiast zatrzymana mieszkanka Bytomia trafiła do lublinieckiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za kradzież z włamaniem obowiązujące przepisy przewidują karę do 10 lat więzienia.


Policjanci kolejny raz przypominają o konieczności prawidłowego zabezpieczania swojego mienia. Pamiętajmy, że to okazja czyni złodzieja. Zawsze zamykajmy na klucz drzwi do domu, mieszkania czy garażu.

Parkując samochód należy:

  • sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,
  • aktywować alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,
  • odchodząc od samochodu, kluczyki chowamy do kieszeni wewnętrznych ubrania, a w domu w miejscu bezpiecznym (z dala od drzwi wejściowych), najlepiej w specjalnym etui uniemożliwiającym przechwycenie sygnału przez przestępców; nigdy też nie pozostawiamy kluczyków czy dokumentów samochodu (ani żadnych cennych przedmiotów mogących zwrócić uwagę przestępcy) we wnętrzu pojazdu,
  • parkując pod blokiem, wybierajmy miejsca oświetlone, dobrze widoczne, a wyjeżdżając z bramy czy garażu unikajmy pozostawiania samochodu z kluczykami w stacyjce.

Zawsze, kiedy w naszej okolicy widzimy podejrzanie zachowujące się osoby, poinformujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.