Lubliniec: Trwa termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych lecz… to nie koniec inwestycji

Lubliniec: Trwa termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych lecz… to nie koniec inwestycji

Do końca lipca tego roku w pobliżu budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu powstanie 10 nowych miejsc parkingowych. Stanowiska wybudowane zostaną wzdłuż ulicy Szymały. W ten sposób zrealizowany zostanie jeden z projektów wyłonionych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. 

Trwa właśnie termomodernizacja budynku szkoły, realizowana przez Starostwo Powiatowe, będące organem prowadzącym dla lublinieckiego “Kazika”.

Wzdłuż ulicy Szymały powstanie 9 miejsc parkingowych o wymiarach 2,5 x 5 metra oraz jedno miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m. Dodatkowo wykonane zostanie utwardzenie odcinka drogi na długości projektowanego parkingu.

Po rozbiórce dotychczasowych elementów, wykonaniu podbudowy i podsypki, nawierzchnia parkingu skonstruowana zostanie z grafitowej kostki brukowej, z rozdziałami wykonanymi z kostki czerwonej. Łączna powierzchnia parkingu wyniesie 130,50 m2, a powierzchnia jedni 21 m2.

Koszt inwestycji to 24.108,00 zł brutto.

Gmach Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu przechodzi właśnie gruntowną termomodernizację, realizowaną przez Starostwo Powiatowe. Na terenie “Kazika” dojdzie m.in. do docieplenia ścian zewnętrznych i stropodachu w gmachu głównym oraz w sali gimnastycznej, wymiany rynien, obróbek blacharskich, odnowienia krat okiennych, wymiany drzwi wejściowych i parapetów, a także do wykucia dodatkowych okienek piwnicznych. W ramach inwestycji zaplanowano także remont schodów wejściowych z budową nowego zadaszenia ponad drzwiami. Prace obejmują również wymianę stolarki okiennej, będącej dzisiaj w złym stanie technicznym.

.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 Starostwo Powiatowe w Lublińcu zmuszone było do unieważnienia przetargu na termomodernizację obiektu. Do anulowania postępowania przyczyniły się… kopciuszki, jerzyki i wróble zwyczajne – sześć par ptaków bytujących w elewacji budynku. Na szczęście, po skorygowaniu dokumentacji, prace ruszyły pełną parą!

Ptaszki całe i zdrowe… czyli finał przetargu na termomodernizację lublinieckiego “Kazika”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.