Lubliniec: Uczniowie V LO w Gliwicach posadzili miododajne rośliny na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego

Lubliniec: Uczniowie V LO w Gliwicach posadzili miododajne rośliny na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego

Z inicjatywy uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach oraz Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu, na terenie szpitala odbyła się druga część akcji sadzenia kwiatów.

Młodzież zorganizowała zbiórkę roślin miododajnych celem obsadzenia i uatrakcyjnienia terenu placówki, mając jednocześnie na względzie znaczenie wpływu otoczenia w procesie terapeutycznym Pacjentów Szpitala.

W tegorocznej wiosennej edycji postawiono na połączenie estetyki kwiatów i ziół z ich fascynującą rolą w przyrodzie, a mianowicie przydatnością dla owadów zapylających. Z pomocą sklepów ogrodniczych oraz zespołu nauczycieli i uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach grupa realizująca projekt społeczny akcji Zwolnieni z Teorii mogła przyczynić się raz jeszcze do udekorowania przestrzeni Szpitala.

W specjalnie przygotowanym do tego celu klombie o powierzchni 100 m2 posadzono nieco ponad sześćset roślin miododajnych, takich jak: orliki, lawendy, kocimiętka, wrzosy, liliowce, chabry, prymule, dąbrówki rozłogowe i wiele innych – wymienia Ilona Kwaśniok, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu.

Cały proces nadzorowany był przez Dyrekcję Szpitala oraz dokumentowany przez uczestnika projektu.

– Pacjenci oddziałów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie wyrazili swoją ogromną radość z ozdobienia terenu tak kolorowymi kwiatami. Utworzony klomb stworzy bowiem idealne miejsce do oddawania się zarówno terapeutycznym pracom ogrodniczym, jak i odpoczynkowi dla osób leczących się w Szpitalu – podkreśla Beata Musialik, dyrektor WSN kierując podziękowania do wszystkich zaangażowanych w projekt – nauczycieli, opiekunów, uczniów, właścicieli sklepów ogrodniczych oraz osób prywatnych.

Dodała, że pacjenci Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży podziwiają już efekty wrześniowej edycji sadzenia cebulek kwiatów i szczepów krzew przez Uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Wraz z nadejściem wiosny rabata stała się miejscem tętniącym festiwalem kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.