Lublinieccy policjanci odwiedzili podopiecznych Ośrodka w Rusinowicach.

Lublinieccy policjanci odwiedzili podopiecznych Ośrodka w Rusinowicach.

Bezpieczne korzystanie z drogi przez pieszych i rowerzystów to główny temat spotkania policjantów z podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Podczas pogadanki z dziećmi i ich opiekunami mundurowi omówili najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Dużo mówiono także o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Tematem spotkania były najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – Stróże prawa przypomnieli najmłodszym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz w jaki sposób poruszać się po jezdni w przypadku braku chodnika – wymienia mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Podczas rozmowy z młodzieżą policjanci zwracali również uwagę na właściwe zachowanie rowerzystów, omówili zasady korzystania z chodników i ścieżek pieszo – rowerowych oraz przypomnieli podstawowe znaki i przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów.

Po części edukacyjnej, uczestnicy spotkania mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Na zakończenie był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.