Lublinieccy radni wnioskują o przegląd hydrantów. Przypominają o ubiegłorocznym pożarze w Zespole Szkół

Lublinieccy radni wnioskują o przegląd hydrantów. Przypominają o ubiegłorocznym pożarze w Zespole Szkół

Radni Rady Miejskiej w Lublińcu, tworzący Komisję Bezpieczeństwa i Praworządności: 

Iwona Ochman, Marcin Małek, Tomasz Mańka (klub Z Burmistrzem dla Lublińca), Danuta Jelonek (Forum Samorządu Lublinieckiego) oraz Irena Dyczkowska (Prawo i Sprawiedliwość)

złożyli interpelację do Burmistrza Edwarda Maniury, w której wnieśli o przegląd i usunięcie ewentualnych usterek hydrantów na terenie miasta.

Mając świadomość, że w gestii miasta pozostaje dbałość tylko o część urządzeń, prosimy o spowodowanie przeglądu pozostałych hydrantów, pozostających pod nadzorem właściwych instytucji – piszą samorządowcy, przypominając o pożarze, do którego doszło 24 września 2020 roku na terenie Zespole Szkół im. św. Edyty Stein. W uznaniu radnych, sprawność wszystkich urządzeń umożliwiła wówczas skuteczne prowadzenie akcji gaśniczej.

Interpelacja przekierowana została do Zarządu Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu – komórki odpowiedzialnej za stan sieci hydrantów eksploatowanych przez gminę.

Przeglądy i konserwacja hydrantów zewnętrznych na eksploatowanej sieci wodociągowej przez ZGKLiC w Lublińcu jest prowadzona na bieżąco. Każdorazowy sygnał o niesprawności hydrantu jest weryfikowany i naprawiany – podkreśla w odpowiedzi udzielonej radnym Marek Brzezina, dyrektor placówki.

Dodał, że ZGKLiC odpowiada za stan hydrantów wyłącznie na eksploatowanej sieci wodociągowej, natomiast za hydranty na wewnętrznych sieciach wodociągowych odpowiada właściciel danej sieci.

Jak zaznacza dyrektor Brzezina, na poprawę wydajności hydrantów oraz sieci wodociągowej wpłynęła modernizacja “Pompowni II” na Ujęciu Wody nr 1 Piaskowej. Hydranty, które przeszły przegląd zostają nanoszone na ogólnodostępnej stronie internetowej: www.osmhydrant.org/pl/ [mapa]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.