Lubliniecki PiS skrytykowany za “Polski Ład”, tymczasem władze miasta złożyły wniosek w ramach programu. Czy powtórzy się hejt?

Lubliniecki PiS skrytykowany za “Polski Ład”, tymczasem władze miasta złożyły wniosek w ramach programu. Czy powtórzy się hejt?

Jak informowaliśmy na początku tygodnia, na terenie Oblackiego Centrum NINIWA w lublinieckiej dzielnicy Kokotek odbyło się spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Lublinieckiej, podczas którego omawiano rządowy program “Polski Ład”.

Panel zorganizowany przez posła Andrzeja Gawrona spotkał się ostrą falą krytyki na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Jak tym razem zachowają się przeciwnicy obozu rządzącego, skoro w czwartek na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu poinformowano właśnie, że Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w tym samym programie, promowanym ostatnio przez Prawo i Sprawiedliwość?

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji.

W czasie pierwszego pilotażowego naboru Gmina Lubliniec zgłosiła maksymalną ilość wniosków tj. 3 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 74.025.000 PLN. Wnioski zostały złożone przed upływem terminu zakończenia pierwszego naboru – informuje lubliniecki magistrat.

Zadania, które zostały zgłoszone w ramach Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład” to:

  • dofinansowanie budowy krytego basenu rekreacyjnego z trzema strefami funkcjonalnymi,
  • dofinansowanie budowy Centrum Rekreacji przy ul. Powstańców Śląskich,
  • dofinansowanie modernizacji układu drogowego miasta Lubliniec.

Członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Lublinieckiej rozmawiali o programie “Polski Ład” [OCM Kokotek]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.